1. YAZARLAR

  2. Mustafa KARGA

  3. Konya gençlerinden örnek buluşma
Mustafa KARGA

Mustafa KARGA

Mustafa KARGA
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya gençlerinden örnek buluşma

A+A-

16 Nisan gibi bir sürece adım adım ilerleyen Türkiye’de her gün yeni bir buluşma her gün yeni bir çalışmaya şahit oluyoruz. Bu süreçte şüphesiz Konya’nın gördüğü en büyük buluşmalardan bir tanesi Perşembe günü yaşandı, bizler de buna şahitlik ettik. Konya gençliği, AK Parti Konya Gençlik Kolları tarafından organize edilen Konya Gençlik Buluşması ile tüm Türkiye’ye güçlü bir mesaj verdi. 10 bin kişilik spor ve kongre merkezini hınca hınç dolduran Konya gençleri, 16 Nisan’da duracakları tarafı açıkça iletti.

 

Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile gençler tarihe geçecek bir gençlik buluşmasına imza attı. Salonu dolduran gençler tekbirler ve güçlü Türkiye sloganları ile sık sık Bakan Albayrak’ın sözünü kesti. Rabi selamı ile sık sık gençleri selamlayan ve samimi konuşması ve sürekli gülen yüzü ile gençlere enerji veren Bakan Albayrak da gençlerin yeni dünya düzeninde ve verilen mücadelede çok stratejik görevleri olduğunu söyledi. Klasik miting konuşmalarının dışında gençlere has hitap şekliyle gençlerin karşısında yaklaşık bir saat konuşan Berat Albayrak’ın AK Parti Konya Gençlik Kolları tarafından Gençlik Kolları’nın Abisi diye anons edilmesi salondaki havanın daha da samimileşmesine vesile oldu.

Salonda 10 bine yakın genç enerjileriyle salonu bayram havasına bürüdü. Bu atmosferde gençlere güvenmeyerek, seçilme yaşının 18’e düşmesini eleştirenlere yanıt veren Bakan Albayrak, evlenebilirsin, araç kullanabilirsin, ailenden bağımsız karar verebilirsin, kötü biri olursan 18’den sonra hapse girebilirsin dediğimiz bu kadar sorumluluk yüklediğimiz gençlere güvenmemenin saygısızlık olduğunu söyledi. Sayın Bakan’ın bu sözlerinden sonra salondaki gençlerin enerjisi zirveye çıktı. Bu tarihi birliktelikte Konya’ya yapılan yatırımları anlatan, özellikle de Karapınar güneş enerji sistemleri tarlasının ihale edilmesinin önemine değinen Albayrak, Beyşehir’inde kalbini doğalgaz müjdesi almayı başardı.

Bu tarihi birlikte her şey aksamadan ilerlerken Konya gençlerinin Türkiye’ye hatta dünya verdiği mesaj ise bana göre çok manidar. 11 bin kişilik spor ve kongre merkezini merdiven boşluklarına varıncaya kadar dolduran Konya gençleri istediklerinde omuz omuza nasıl ses olabildikleri 15 Temmuz’dan sonra bir kez daha gösterdi. Yeni nesil gençliğin geldiği noktayı bana göre özetleyen en güzel kareler ise gençlerin tekbirler ile salonu inlettikleri anda yaşandı.

Yeni nesil gönül verdikleri davanın adamlarından, gençlik teşkilatlarının abisini, Bakanı’nı, Berat Albayrak’ı hem büyük bir coşku ile karşıladı hem de çok önemli mesajlar verdi. Burada mesajı aldık, istediğimiz ya da zora düştüğümüz her an birlik olabiliyoruz. Gençlerimizde istediklerinde coşkularıyla, iyi dilekleri ile, inançları ve dava sevdaları ile her an bir araya gelebiliyor. Umut ediyorum 15 Temmuz’da ülke olarak genciyle yaşlısıyla, bu ülkeyi ayakta tuttuk bundan sonrada aynı birlikteliği bozmadan yolumuza devam ederiz. Özellikle ülkemizin geleceği olan gençlerimiz umarız ki bu birlik ruhu ve enerjileri ile güçlü ve lider Türkiye parolasının kilidi açanlar olur.

Bu yazı toplam 753 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.