1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde mezun olan öğrenciler diplomalarını alıp işe başladılar
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde mezun olan öğrenciler diplomalarını alıp işe başladılar

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde mezun olan öğrenciler diplomalarını alıp işe başladılar

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, lisans eğitimini tamamlayarak diploma alan tüm öğrencilerine iş arama derdine düşmeksizin henüz mezuniyet törenleri gerçekleşmeden Anadolu Birlik Holding İştiraklerinde alternatifli iş imkânları sundu.

A+A-

Mezun pozisyonundaki öğrencilerin kariyer planlaması ve iştiraklerde çalışacakları iş ve pozisyonlar için üniversite yönetimi ile AB Holding İnsan kaynakları yöneticileri aylarca süren titiz bir çalışma yürütürken mezun pozisyonundaki her öğrencinin bölümleri ve ilgi alanları da değerlendirildi ve Holding bünyesindeki iştiraklerdeki icrai ve idari pozisyonlar belirlendi.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı (CEO) Taner Taşpınar, Anadolu Birlik Holding’in İcra Kurulu Üyeleri ve İnsan Kaynakları Direktörlüğü yetkililerinin yanı sıra Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş ile mezun pozisyonundaki tüm öğrenciler pandemi sebebiyle zoom üzerinden süre sınırı olmayan bir toplantı yaptılar.

ABH Yöneticileri bir yandan gençleri ABH iştiraklerinde hazırlanan pozisyonlar ile ilgili bilgilendirirken her bir öğrencinin kariyer planı açısından alternatifli iş seçenekleri konusunda da yönelttikleri soruları cevaplandırdılar.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nden mezun pozisyonunda olan öğrencilerin çalışmak istedikleri alan ve iştirakler ile ilgili tercihlerini de yaptıkları toplantının açılışında Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş ve AB Holding CEO’su Taner Taşpınar kısa birer açılış konuşması yaparken toplantı interaktif bir ortamda ve samimi bir sohbet havasında gerçekleşti.

AB Holding İnsan Kaynakları Yöneticilerinin teknik detaylar ve çalışma koşullarıyla ilgili gençlere bilgi verdiği toplantıda yeni mezunların merak ettiği hususlar konusunda iştiraklerin idarecileri de gençleri aydınlattı.

ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇ İSTİHDAMI İÇİN BÜYÜK BİR ADIM ATILDI

KGTÜ ve AB Holding’in yaptıkları iş birliği sonucu geliştirilen iş garantili üniversite eğitimikâğıt üzerinde kalmadı, sözler tutuldu, 2020-21 akademik yılında mezuniyete hak kazanan tüm KGTÜ öğrencilerine AB Holding iştiraklerinde eğitimlerine ve kariyer planlarına uygun iş imkânı sunuldu. 2016-2017 Akademik yılında üniversite tercihlerini mezuniyetten sona iş garantisi de vererek akademik alanda farklı bir çığır açanKonya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nden yana kullanan ve KGTÜ’nün ilk öğrenci gurubunu oluşturan öğrenciler bu yıl mezun oluyor.Mezun konumunda olan öğrencilerin tamamı ise mezuniyetten sonra sınav peşinde koşmadan Anadolu Birlik Holding’e bağlı iştiraklerde işe başlayabilecek.Geçtiğimiz yıl da İngilizce Yeterlilik Sınavı’nı geçip 1.sınıftan eğitimlerine başlayarak 2019-2020 Akademik Yılı sonunda diploma almaya hak kazanan öğrenciler AB Holding ve iştiraklerinde istihdam edilmişti. 2020-2021 Akademik yılı sonunda mezun pozisyonda olan KGTÜ öğrencilerine de AB Holding ve iştiraklerinde istihdam imkânı sağlanmasıyla birlikte 2016-2017’de KGTÜ’ye kayıt yaptıran ilk öğrenci gurubunun tamamına iş imkânı sunulmuş oldu. HABER MERKEZİ

ft-15.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.