1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Konya Hüma Okulları’nda uzaktan eğitim devam ediyor
Konya Hüma Okulları’nda uzaktan eğitim devam ediyor

Konya Hüma Okulları’nda uzaktan eğitim devam ediyor

Hüma Okulları, uzaktan eğitim alt yapısı ve işleyişiyle farkını ortaya koydu. 

A+A-

Ülkemizde yayılmaya devam eden Koronavirüs (Covid-19) bu dönemde en çok öğrencilerin hayatlarında değişikliğe sebep oldu.

Alışılagelmiş yüz yüze eğitimin askıya alınması ve öğrencilerin online eğitime geçmesi kurumların eğitim politikalarında değişikliğe gitmesi gerekliliğini meydana getirdi.

Bu süreci EBA TV yanısıra başka uygulamalarla ve yöntemlerle yönetmeye çalışan özel öğretim kurumları da çeşitli platformlarda öğrencilerine hizmet vermeye başladı. Altyapı olarak 6 aydır uzaktan eğitimi aktif bir şekilde kullanan Hüma Okulları, bu süreci öğrencileri için en verimli şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, kişiye özel oluşturdukları kullanıcı adı ve şifrelerle konu anlatımı ve soru çözümlerini H-UZEM (Hüma Uzaktan Eğitim Merkezi)aracılığıyla 7/24 öğrencilerin hizmetine açtıklarını söyledi.

İleri görüşlü olmanın, teknolojiye ayak uydurmanın ve yenilikçi bir eğitim modeli benimsemenin beklenmeyen krizlerin çözülmesinde etkili olduğunu da vurguladı.

Canlı yayınlarla, online deneme sınavları ve soru çözümleriyle öğrencileri hala okulda eğitim alıyormuş gibi hissettirmenin, öğrencinin okulu unutmamasına ve çalışmaya devam etmesine teşvikinin çok büyük olduğunu belirtti. Öğretmenlerin gün boyu öğrencilerinin takibini yaptıklarını, velilerle de sürekli iletişim kurmaya devam ettiklerini ekledi.

Dr. Birekul, “Eğitim, her şeyden ziyade bir süreçtir. Ülkemizin geçirdiği bu zorlu günleri atlatacağına ve öğrencilerimizle en kısa sürede tekrar bir araya geleceğimize inanıyorum. Bizim amacımız bu sürede öğrencimizin eğitim hayatının aksamaması ve devam etmesi için elimizden geleni yapmaktır. Velilerimiz memnun oldukça ve olumlu geri dönüşler aldıkça bu süreci doğru yönettiğimiz için gururlanıyoruz. Temennimiz tüm öğrencilerin bu ve benzeri şartlara sahip olmasıdır.” dedi ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.