1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya İhh Din Görevlileri İle Sınırdaki Kampları Ziyaret Etti
Konya İhh Din Görevlileri İle Sınırdaki Kampları Ziyaret Etti

Konya İhh Din Görevlileri İle Sınırdaki Kampları Ziyaret Etti

İHH İnsani Yardım Vakfı, yardıma muhtaç aileler ve yetimlerin yanı sıra Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı ülkesini terk ederek mağdur olan kardeşlerimize de yardım elini uzatıyor.

A+A-

Bu bağlamda çalışmalarını aralıksız sürdüren Konya İHH İnsani Yardım Derneği de, Konya’da görev yapan din görevlileri ile birlikte Kilis, Reyhanlı ve Azez Kamplarını ziyaret etti. Konya’dan yaklaşık 10 kişilik bir kafile ile Suriyeli ailelerin kaldığı kampları ziyaret eden din görevlileri, yardım faaliyeti gösteren bu vakıflar sayesinde ülkemiz ve bizler aldığımız dualar ile başımıza gelen musibetleri def ediyoruz dedi.

Kamplarda, ailesini Suriye’deki iç savaşta kaybetmiş çocukların gıda, kırtasiye ve giyim gibi ihtiyaçlarının karşılandığı ziyarette, yetimlerin yüzü güldürmeye çalışıldı, ailelerin ihtiyaçları giderildi. Din görevlileri ile birlikte kampa ziyarete giden Konya İHH İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hidayet Yılmaz, Suriye’deki iç savaşın bir an evvel sona ermesini temenni ediyoruz. Zalimler bu garip insanların ahını almaya devam ettiği sürece, Suriye bir kenarda dursun; elde etmek istedikleri her şeyi kaybetmeye mahkûmdurlar. Bizler bugün Konya’da görev yapan din görevlisi kardeşlerimizle yetimlerin yüzünü güldürmeye, Suriyeli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya geldik. Bizlerden yardımlarını esirgemeyen, bu insanların yüzlerinin gülmesine vesile olan yardımsever kardeşlerimize ve din görevlisi kardeşlerimize teşekkür ediyoruz dedi.
Bir gazetecinin sorusu üzerine Ramazan Faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi veren Yılmaz: “Biz her zaman yardıma muhtaç ailelerin, mazlum coğrafyaların yardımına koştuk, koşmaya da devam edeceğiz. Ramazan’da da hiç durmadan bıkmadan çalışmaya devam edeceğiz. Diğer yardıma muhtaç coğrafyalara ve özellikle sınır komşumuz olan Suriye’ye, ülkemizde bulunan Suriyeli ailelere, Suriye’de canı için ülkesi için çarpışan mücahitlere özellikle Ramazan’da yardım çalışmalarımız aralıksız sürecektir. Yardım faaliyetlerimize katkıda bulunmak isteyen tüm kardeşlerimizi derneğimizi ziyarete bekliyoruz.” Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.