1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya iş dünyasından ortak bildiri
Konya iş dünyasından ortak bildiri

Konya iş dünyasından ortak bildiri

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Kayseri’de meydana gelen hain terör saldırısını ortak bildiri ile kınadı.

A+A-

Konya iş dünyasının ortak bildirisinde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla yapılması planlanan Konya Ekonomi Ödülleri töreninin Kayseri’deki terör saldırısı nedeniyle ertelendiği hatırlatılarak, yapılan saldırıların hiç kimseyi Büyük Türkiye hedefinden saptırmayacağı vurgulandı.
Bildiride şu ifadelere yer verildi; “Bildiğiniz gibi Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, SGK İl Müdürlüğü ve Vergi Dairesi Başkanlığı olarak geleneksel hale getirdiğimiz Konya Ekonomi Ödülleri törenini bugün Sayın Başbakanımız ve Değerli Bakanlarımızın katılımıyla gerçekleştirecek, Konyalı müteşebbislerimizin başarılarını hep birlikte paylaşacaktık. Ancak sabah erken saatlerde hain terör bir kez daha kalleş yüzünü Kayseri’de gösterdi. Bu adi saldırı dolayısıyla Konya Ekonomi Ödülleri törenimizi ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayız. Öncelikle Konya iş dünyası olarak başta Kayseri olmak üzere ülkemizin tamamını hedef alan terör saldırılarını ve bunların arkasındaki tüm işbirlikçilerini lanetliyoruz. 2013 Mayıs ayında Gezi Parkı olayları ile başlayan, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi, MİT tırlarının durdurulması, Kobani olayları, 15 Temmuz ihaneti ve bombalı eylemlerle devam eden karanlık yapıların Türkiye’yi dizayn etme girişimleri, hiçbirimizi Büyük Türkiye hedefinden saptıramadı, saptıramayacak. Çok iyi biliyoruz ki; adına ister PKK, ister DEAŞ, DHKPC, FETÖ deyin hepsi birdir, bir yerden idare edilmektedir ve tek hedefleri devletimizdir. Ancak onca karanlık eyleme rağmen; korkmayacağız, sinmeyeceğiz, susmayacağız. Her olaydan sonra Konya iş dünyası olarak gür sesle teröre karşı durduğumuzu ve devletimizin yanında olduğumuzu ifade ettik. Sabırla, metanetle, ancak net bir kararlılıkla bu mücadelenin her boyutta sonuna kadar sürdürülmesi konusunda iş dünyası olarak devletimizin arkasındayız. Terörün kökü kazınana, ülkede kalıcı istikrar sağlanana kadar bu mücadele zaafa uğratılmadan sürdürülmelidir. Askerimize, polisimize sivil vatandaşımıza; kadın, çocuk ayırt etmeden her türlü adiliği yaparak bu ülkenin birlikte yaşama azmini kıracaklarını düşünenlere karşı daha fazla kenetleneceğiz. Birlikte nefes alıp gerekirse bin yıl önce yurt edindiğimiz bu topraklarda hep birlikte şehadete ereceğiz. Ama asla teslim olmayacağız. Yapılan saldırılar ülkemizin bölgesindeki etkinliğini kırmak, ekonomik olarak zayıflatmak amacındadır. Farkındayız. Bu oyuna karşı durmak için; daha çok çalışıp, daha çok üretip, daha güçlü olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi milli seferberlik ruhuyla; ülkemizin güçlenmesi ve İslam coğrafyasının barışa ve huzura ermesi için sorumlulukla ve kararlılıkla hareket edeceğiz. Allah vatan için, millet için korkusuzca, kahramanca terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizi muzaffer eylesin. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet tüm milletimize başsağlığı ve sabır, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Ayrıca bugün; Halep için, mazlum ve masum tüm coğrafyalar için, müstesna bir günde, Hazreti Pirin 743. vuslat yıldönümünde, Konya’dan tüm dünyaya barış, sevgi ve hoşgörü mesajını daha bir gür sesle vereceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.