1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Konya Karatay Üniversitesi Yayıncılık Faaliyetlerine Devam Ediyor
Konya Karatay Üniversitesi Yayıncılık Faaliyetlerine Devam Ediyor

Konya Karatay Üniversitesi Yayıncılık Faaliyetlerine Devam Ediyor

KTO Karatay Üniversitesi Yayınları (KARYAY) Akademik ve Kültürel Alanda Yayıncılık Faaliyetlerine Devam Ediyor

A+A-

2016 yılında yayın hayatına başlayan KTO Karatay Üniversitesi Yayıncılık ve Yapımcılık İktisadi İşletmesi (KARYAY), KTO Karatay Üniversitesi Yayınları etiketiyle yayın hayatına devam ediyor.

Selçuklu’dan günümüze görkemli tarihimizin ve kültürel zenginliğimizin taşıyıcısı olan KTO Karatay Üniversitesi, özellikle kültürümüzü yaşatmaya, bize ait olan öğeleri ön plana çıkarmaya KARYAY aracılığıyla devam etmektedir.

İlk olarak, Direniş Karatay adlı romanı okurlarla buluşturan KTO Karatay Üniversitesi Yayınları, sadece akademik alanda değil, kültürel alanda da yayıncılık faaliyetleri göstereceğini kanıtlamıştır. Selman Kayabaşı tarafından kaleme alınan “Direniş Karatay” adlı tarihî roman daha sonra senaryolaştırılmış, Anadolu Selçuklularının son dönemini işleyen uzun metrajlı bir sinema filmi olarak beyaz perdeye aktarılmıştır.

İlki 1996 yılında düzenlenen Uluslararası İslam Ticaret Hukuku Kongresi’nin 2.si, “Günümüzdeki Meseleler” konu başlığı ile KTO Karatay Üniversitesi İslam İktisadı ve Finans Bölümünün öncülüğünde 19 yılın ardından, 2015 yılında yeniden düzenlenmiştir. KTO Karatay Üniversitesi Yayınları da bu etkinlikte sunulan bildirilerin tam metnini hem Arapça ve İngilizce orijinalleri hem de Türkçe çevirileriyle, Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit’in editörlüğünde okurlarla buluşturmuştur.

İslam hukukunun temellerini okuyucuya sunmayı, okuyucunun hem bu alanda temel oluşturmasını hem de İslam hukukuna dair geniş bir malumat edinmesini amaçlayan Prof. Dr. Hamdi Döndüren’in “İslam Hukukuna Giriş” kitabı ise 2017 yılında yayın hayatına kazandırılmıştır.

Aynı yıl yayımlanan “İslam Dünyasında Vakıflar” kitabında vakıfların tarihine bir iktisat tarihçisi olarak yaklaşan Prof. Dr. Murat Çizakça, İslam dünyasında bir vakıf reformu yapılacaksa bunun ancak vakıflar tarihinin iyi bilinmesiyle mümkün olacağını ileri sürmüştür. Yine Prof. Dr. Murat Çizakça’nın İslam İktisadı ve Finans ders notlarından oluşturulan “İslam Ekonomisi ve Finansına Giriş” kitabı da 2019 yılında okuyucuyla buluşmuştur.

Karatay Üniversitesi Yayınları İlklere İmza Atıyor

Kitapları çeşitli üniversitelerde ders kitabı olarak da okutulan Prof. Dr. Osman Okka’nın “Proje Yönetimi ve Mühendislik Ekonomisi” kitabını 2017 yılında yayımlayan KTO Karatay Üniversitesi Yayınları hem proje yönetiminin hem de mühendislik ekonomisinin ilk kez bir araya getirildiği bu eserle bir ilki daha gerçekleştirmiştir.

Bilhassa İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için düşünülmüş ve tasarlanmış olan “Just Write” ve “Progress English” kitapları da Prof. Dr. Mehmet Çelik’in editörlüğünde yine KTO Karatay Üniversitesi Yayınları etiketiyle vücut bulmuştur.

KTO Karatay Üniversitesi Yayınları, yeni yayın döneminde de birbirinden kıymetli eserlerin yayın hazırlığına devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.