1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Konya Kolcuoğlu’na Uğradık!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya Kolcuoğlu’na Uğradık!

A+A-

Pazartesi günü bir dostumuzun düğününe katıldıktan sonra temmuz ayında Konya Meram’da yeni açılan Kolcuoğlu Kebap Lokantasına gidelim. Dedik.
Çumra’da Himmet Tömtöm’ün dükkânında emmizademiz Halil Dursun’un damadı dolayısı ile eniştemiz Hidayet Ayyıldız’ın tavsiyesi daha doğrusu daveti ile hem hayırlı olsun diyeli hem de yemek yiyelim diyerek Ahmet Gündüz ile Meram Havzanda Kolcuoğlu Restorana gittik.
Hemen gidiverecek gibi kapı ağzındaki masaya oturduk. Mekân ve mevki olarak bilinen ve çabucak bulunabilecek bir yerde olması kolaylık olmuş.
Bunun yanında mekânın dizaynında hiç masraftan kaçınılmamış. Yazlık bölümü iç salon, özel yemekli toplantı için ayrılan bölüm, masalar, lavobaları her şey mükemmel olmuş.
Bütün içtenliğimle maşallah, barekallah Cenabı Allah hayırlı bereketli bol kazanç versin! Dileklerinde bulunduk.
Mekânla örtüşmüş tasarımı ve bütün mükemmelliği yine insan faktörü tamamlamaktadır.
Siparişlerimizi verdikten sonra Çumra’da öğretmenlik yapan Yahya Şimşek Hocanın oğlu Yavuz Şimşek Beyin burada çalışması ve bize olan ilgisiyle kendimizi evimizde gibi hissettik.
Sonrasında Hidayet Ayyıldız enişte ile adeta Çumra hasreti giderdik. Ahmet Dursun Ağabeyin oğlu geldi. Seydişehir deki Sami Ağabeyimi sordu ve akrabalığın yanında Sami Ağabey ile kanarya severlik gibi ortak noktamız var. Selamlarımı ilet. Dedi.
Bu arada başta kolcuoğlu salata, mevsim salata, pişmiş soğan salata, ezme, cacık, yeşillik derken kebap gelmeden gözümüz doydu. Sonrasında törenle bizzat usta tarafından ahşap iskemle üzerine lavaş ekmek adana kebap, kaburga kebap, beyti sarma, kemiksiz tavuk, kanat servis ettiler.
Meyve tatlı ikramından sonra kahvelerimizi içtik.
Hemşerimizin Vedat Milor’un sunumu misali tadı damağında diyor ya bizimde yediğimiz yemeğin tadı damağımızda kaldı.
Yukarda ifade ettiğim üzere hemen kalkacak gibi hemen kapı ağzına ilişiverdiğimiz masadan ancak iki saat sonra kalkabildik.
Öncelikle Hidayet Ayyıldız enişteye, Ahmet Dursun Ağabeyin oğlu İbrahim Dursun ve Yahya Şimşek Hocan oğlu Yavuz Şimşek’in ilgileri bizi memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyor, işlerinde kolaylıklar diliyorum.
İnşallah dost çevremizle bu mekânda toplu yemekte buluşmak ümidiyle memnun olarak ayrıldık.
Bunun yanında emmi zadeler kalkacağımız sırada geldiler, Biz onları gördük galiba onlar bizi görmediler.
Biz memnun olarak ayrıldığımız Konya Kolcuoğlu Lokantasından inşallah bütün Konyalılar da memnun olarak ayrılırlar. Ki, böylesi nezih Konya’nın yüz akı mekânlarının yaşaması bizlere gurur verir.
Cenabı Allah hayırlı etsin, bereketli bol kazanç versin! Diyerek yazımı bitiriyorum..
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.