1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. Konya MUSİKİ derneği Yeni dönem çalışmaları
Konya MUSİKİ derneği Yeni dönem çalışmaları

Konya MUSİKİ derneği Yeni dönem çalışmaları

Konya’ da 1984 bu yana faaliyet gösteren Konya Musiki Derneği yeni dönem çalışmalarına Konya Selçuklu Gençlik Merkezinde 03 Ekim 2016 tarihinde saat 13.30 başlıyor.

A+A-

Mûsikî Derneği, Konya’da 1950’li yıllardan sonra üç defa kurulmuş, fakat hiçbiri uzun ömürlü olamayarak kapanmıştır. Dernek, son olarak 25.09.1984’te, Türk Mûsikîsi’ne gönül vermiş ve tamamen amatör olan bir grup mûsikî sevdalısı tarafından, Konya Mûsikî Derneği adıyla dördüncü defa yeniden kurulmuş olup, varlığını ve çalışmalarını hâlen başarıyla sürdürmektedir.

Konya Mûsikî Derneği, amatör bir ruhla, ama profesyonel bir anlayışla çalışmalarını düzenli ve disiplinli bir şekilde sürdürmekte, Türk Mûsikîsi’ni aslına ve klâsik rûhuna sadık kalarak icrâ etmek, halka sevdirmek ve yaşatmak amacıyla yaptıkları çalışmalar ve halka sundukları nitelikli konserlerle şehrin müzik yaşamına ışık tutmakta ve hâlen Konya’da mûsikî alanında varlığını sürdürmektedir.
Dernek Başkanı Osman ÖZBİLGİÇ çalışmalar, belli bir olgunluğa erişince, her yıl güz ve bahar dönemi sonunda, yılda iki ayrı konser vermekteyiz. Mûsikîseverler tarafından çok yoğun ilgi gören bu konserler, hem seçilen repertuvarı, hem de üst düzey takdim ve icrâsı ile beğenilmekte, takdir edilmekte ve Türk Mûsikî’sine hizmet olarak değerlendirilmektedir dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.