1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Konya özlediği eğitime kavuştu
Konya özlediği eğitime kavuştu

Konya özlediği eğitime kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın da geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu Japon’ya ziyaretinde övgü ile bahsettiği kız üniversiteleri ve başarıları da örnek alınarak, Özel Armağan Kız Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim döneminde eğitim hayatına başlıyor.

A+A-

Konya’nın En Özel Lisesi Eğitim hayatına başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın da geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu Japon’ya ziyaretinde övgü ile bahsettiği kız üniversiteleri ve başarıları da örnek alınarak, Özel Armağan Kız Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim döneminde eğitim hayatına başlıyor hayatına başlıyor.
Yıllardır manevi değerlerini koruyan ve akademik başarıları ile öne çıkan Armağan Koleji Konya’nın en özel eğitimini vermek için yola çıktı.
Özel Armağan Kız Anadolu Lisesi hakkında bilgilendirme yapan Okul Müdürü Mustafa Ekici şunları ifade etti; “Konya’nın en seçkin öğretmen kadrosu ile çalışıyoruz. Öğretmenleriminiz, her biri alanında uzman, akademik ve pedagojik anlamda kendini ispatlamış öğretmenler olmalarının yanı sıra manevi anlamda da öğrencilerimize rol model olabilecek ve yol gösterecek donanımdadır.
Okulumuza LGS de 350 puan üzeri almış kız öğrencilerimizi kabul ediyoruz. LGS puanlarına göre %100’e varan eğitim indirimi uyguluyoruz. Kurumumuz ilkokul ve ortaokuldaki başarısını lise ye de taşıyacaktır. Bu sene LGS de 36 öğrencide 34 yerleştirme başarısına imza attık. 36 öğrencimizin 4 tanesi Fen Lisesini kazandı.”
Mustafa Ekici sözlerine Tek Cinsiyetli Eğitimin avantajlarını anlatarak sözlerine devam etti. “Okullar, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde önemli roller oynamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin duygusal, fiziksel ve zihinsel olarak büyümelerini sağlayacak bir okul ortamında bulunmaları gerekir. Ancak, ebeveynlerin ve öğrencilerin yapması gereken iki seçenek vardır. Bu, tek cinsiyetli bir eğitim veya karma eğitim olan sınıflarda bulunduğu bir okula sahip olmaktır. Tek cinsiyet sınıfları olan bir okulda olmanın yararlarına değinmek istiyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.