1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Konya Saadet Partisinde merkez ilçeler divan toplantısı 
Konya Saadet Partisinde merkez ilçeler divan toplantısı 

Konya Saadet Partisinde merkez ilçeler divan toplantısı 

Saadet Partisi Merkez İlçeler Ocak Ayı Divan Toplantısı, Konya İl Teşkilatı’nda gerçekleştirildi.

A+A-

Toplantıya Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Özkafa, İl Başkan Yardımcıları İsmail Aydilek ve Yavuz Aydın, Merkez İlçe Başkanları, İlçe Yönetimleri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

İŞSİZLİK %14’E ULAŞTI!

Tel Abyad/Ayn Suluk’ta bombalı araç saldırısında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileyerek, toplantının açılış konuşmasına başlayan Karatay İlçe Başkanı Ali Genç; “Hepinizin de yakından takip ettiği gibi hem ülkemizde hem de coğrafyamızda sıkıntılar büyük, gün geçmiyor ki yeni bir sıkıntı ile yeni bir sorun ile karşı karşıya kalmayalım. Etrafımızdaki ateş çemberi gittikçe daralıyor. Bir taraftan Ortadoğu’daki sorunlar bizi sıkıntıya sokarken diğer taraftan da ülkemizdeki iç sorunlar içinden çıkılamaz bir hal almaya doğru hızla gidiyor. Ülkemizin başlıca sorunlarından bir tanesi ekonominin her geçen gün kötüye gitmesi, dolayısıyla işlerin bozulması ve bunun neticesinde artan işsizlik rakamlarının %14 gibi ürkütücü rakamlara ulaşması ve okulları bitiren gençlerimizin de işsiz kalarak genç işsiz sayımızın da her geçen gün çığ gibi büyümesi en büyük sorunlarımızdan sadece bir tanesidir..” dedi.

BOŞANMA ORANI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR!

“Bir başka sorun ise ahlaki dejenerasyon.” diyen Genç, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ahlaki tahribat her geçen gün bünyemizi kemirmekte, toplumun temel taşı dediğimiz aile kurumu çatırdamaktadır. Her geçen yıl boşanmalar artmakta ve evlilikler azalmaktadır. Elbette bunun birçok nedeni var. Bu nedenlerden bazıları; ekonomik nedenlerden, sıkıntılardan kaynaklanan ayrılıklar olduğu gibi, aile içi cinsel taciz, hırsızlık, dolandırıcılık, gasp, taciz, aldatma, madde bağımlılığı, çocuk olmaması, ailedeki çocuklara karşı kötü muamele, kumar, içki, evin ekonomik olarak geçimini sağlayamama, terk etme/edilme, eşlerin ailelerine karşı saygısız davranması, dayak/kötü muamele, sorumsuz ve ilgisiz davranma ve eşin ailesinin aile içi ilişkilere karışması gibi bir çok örnek daha gösterilebilir. Tabi burada Televizyon ve TV’lerdeki aile yapımıza uygun olmayan film ve diziler, çok masum görünen yarışma programları, çocuklarımızın izlediği çizgi filmler, internet ve dolasıyla sosyal medyanın yapmış olduğu tahribat asla yabana atılacak boyutta değildir.  Sayın yöneticilerimiz bir taraftan bu ailemizi bozan, gençlerimize ahlaksızlığı teşvik eden, toplumun temelini sarsan bu ahlaksız dizilerden şikâyetçi diğer taraftan ellerinde imkân olmasına rağmen bir şey yapmamaları manidardır. Bu tür yayınlar ile toplumumuz yavaş yavaş uyuşturulmakta bu tür ahlaksızlıklara alıştırılmaktadır.”

FAİZİ KALDIRAN TEK BAŞBAKAN ERBAKAN!

Özkafa, Millî Görüş’ün icraata geçirdiği ekonomi politikası ile ilgili ise; “Eğer ki, 50 yıl önce motor fabrikası kuran Millî Görüş halen daha iktidarda olsaydı bugün Almanya, Japonya gibi birçok gelişmiş ülke bizim arkamızdan geliyordu ancak bunu gören güçler bin bir türlü oyunla iktidarımızı engellediler. Bakınız, yabancı liberal bir gazete, Erbakan hocamız ev hapsindeyken Türkiye üzerinde bir ekonomi araştırması yapıyor. Gazete bu araştırmasını yayınladığındaki manşeti şu şekilde ‘Faizi Kaldıran Tek Başbakan Erbakan’. Gazete haberin devamında ise ‘Havuz Sistemi’ni kurmuş, Denk Bütçe Paketlerini hazırlamış ve faizin dibine kibrit çöpünü vurmuş.’ diyor.” dedi.

AHMET ÖZER
 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.