1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Konya Şeker Enerjide De Varım Dedi!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya Şeker Enerjide De Varım Dedi!

A+A-

Sivas Kangal Termik Santrali’nin Konya Şekere devir teslim törenini seyrederken tıpkı 1999 yılının 20 Temmuzunda Konya Şeker Fabrikasında gözyaşlarımı tutamadığım gibi 19 Ağustos 2013 tarihli bu törende de sevinç gözyaşlarımı tutamadım.

Bu devir teslim töreni Konya Şekerin 14 Yılda nereden nereye geldiğinin aynı zamanda tarihe not düşüldüğüne şahit olunmaktadır.

Devir teslim törenine katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Hasan Köktaş, Konya Milletvekilleri, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Borsa Başkanları ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk katılımlarını gördüm.

Bizde elimize kalemimizi alıp bu anı tarihe not düştük.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk Konya Şeker ve bağlı 28 Fabrikanın Mimarı ve aynı zamanda Kooperatifçilikte yalnız Türkiye’de değil dünyada Recep Konuk Ekolü olarak tanınmıştır.

Recep Konuk Başkankonuşmasında 2023 hedefini;

--- “2023'te en büyük 5 gıda şirketi arasına gireceğiz"

Diyerek açıklamıştır.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ise bugünün yüz binlerce çiftçiyi temsil eden Konya Şeker açısından tarihi öneme sahip olduğunu söylemektedir.

Konya Şeker'in üretici bir kuruluş olduğunu kaydeden Konuk Başkan,

--- "Herkes bize Konya Şeker'in enerji alanına niye girdiğini soruyor. Biz dünyada iki sektörün stratejik önemde olduğunu, iki sektörün stratejik öneminin gelecekte daha da artacağını biliyoruz.

Bunlardan biri gıda diğeri enerji. Biz ikisinde de yatırım iştahı yüksek bir şirketiz" diye konuşuyor.

Recep Konuk Başkan, Türkiye'nin 2023'te dünyanın en büyük 5 tarım ekonomisinden biri olmayı hedeflediğini hatırlatarak,

---- "Biz de bu hedefe paralel olarak kendi hedefimizi dünyanın en büyük 5 gıda şirketi arasına girmek olarak belirledik" ifadelerini kullanıyor.”

Burada 14 yılda yorgun iki araya bir dereye sıkıştırılmış kendi kendilerine oyun oynanan bir kuruluştan bugün Tarıma Dayalı Sanayide daha doğrusu gıdada önce Türkiye’de sonrasında Dünyada ben varlığını kabullendirmiş KONYA ŞEKER vardır.

Konya Şekerin sektörde varlığını dünya kabullenmiştir.

Bu kabulleniş 19 Ağustos Pazartesi günü Devir teslim törenine katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Hasan Köktaş’ın konuşmalarıyla tescillenmiş oldu.

Konya Şeker Sivas Kangal Termik Santralini alırken gıdadan sonra

KONYA ŞEKER ENERJİDE DE VARIM DEDİ!

Gururumuz oldu. Olmaya devam edecektir. İdrak edenlere ve edemeyenlere duyurulur.

Nurlu ellerle hazırlanan dosyalar ile kirli ellerle hazırlanan dosyalar arasındaki fark görülmektedir. Biri insanlarımızın kurtuluşuna vesile olacak devasa projelerle TÜRKİYENİN ÜRETEN GÜCÜ olurken diğerleri kirlilik paslılık üretmektedir.

Biz dualarımızı eksik etmeyelim. Ki, Cenabı Allah yar ve yardımcınız olsun.

Evet, uzun söze ne gerek var, değil mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum