1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Konya Selçuk Üniversitesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitim iş birliği
Konya Selçuk Üniversitesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitim iş birliği

Konya Selçuk Üniversitesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitim iş birliği

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitime yönelik iki iş birliği protokolü imzalandı.Bu kapsamda, ‘Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İş Birliği’ ile ‘Yabancı Dil Öğretim Protokolü’ hayata geçirilecek.

A+A-

‘Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İş Birliği Protokolü’ çerçevesinde, Konya Adliyesinde görevli hâkim, savcı ile hâkim ve savcı adayları, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından açılacak ‘Kamu Hukuku’ ve ‘Özel Hukuk’ tezsiz yüksek lisans programlarından yararlanabilecek.

‘Yabancı Dil Öğretim Protokolü’ kapsamında ise Konya Adliyesinde görevli hâkim, savcı ile hâkim ve savcı adayları, SÜ Yabancı Diller Yüksekokulunca verilecek yabancı dil eğitiminden (240 saat)faydalanabilecek.

“SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İLE EĞİTİM KONUSUNDA İŞ BİRLİĞİNDEYİZ”

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz,Konya Cumhuriyet Başsavcılığında düzenlenen protokol töreninde, Selçuk Üniversitesinin geçmişi, bugünü ve geleceğiyle Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer aldığını söyledi. ‘Türkiye adalet kültürü’ açısından ‘SÜ Hukuk Fakültesi kültürünün’ önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Solmaz, “Selçuk Üniversitesi ile sadece bugün yapılan protokollerle değil, personelimizin eğitimi konusunda da bire bir devam eden ilişkilerimiz var. SÜ Hukuk Fakültesi ile zaten iyi bir ilişkimiz bulunuyor. Devletimizin, kurumlarımızın en güzel yatırımlarından birisi de kişiye yapılan yatırımdır. Bunun devam etmesi konusunda Adalet Bakanlığımız yıllardır çok güzel çalışmalara imza atıyor.’diye konuştu.

“MEZUNLARIMIZ ÖNEMLİ KADEMELERDE GÖREVLERİNİ SÜRDÜRÜYOR”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da eğitime destek konusunda imzalanan protokollerin; bölge ve kurumların kalkınması ve gelişmesinde önemli bir aşama olduğunu kaydetti. Selçuk Üniversitesinin bölgenin gelişmesinde öncü bir üniversite rolüne sahip olduğunu anlatan Prof. Dr. Aksoy, “Üniversitemiz adına Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ile imzalanan protokolün layıkıyla yerine getirileceği inancındayım. Üniversitemiz hâliyle bölgenin lokomotifi durumunda. Bölgesindeki diğer üniversiteleri de bünyesinden çıkarmış büyük bir üniversite. Hukuk Fakültemiz üzerinden mezun ettiğimiz birçok öğrencimiz, bölgede, Bakanlıklardan devletin üst kademelerine kadar önemli pozisyonlarda görevlerini sürdürmektedirler. Hâlen, Türkiye’de üst sıralarda hâkim, savcı sınavlarına kadar kazandıran bir hukuk fakültesine sahibiz. Bununla gurur duyuyoruz..” ifadelerini kullandı.

Adalet Komisyonu Başkanı Hasan Ay, protokolün düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken ise protokolün hayırlı olmasını dileyerek, geleceğin hukukçularını yetiştirecek önemli bir protokole imza atıldığını aktardı.

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz iş birliği protokollerini imzaladı.

Protokol törenine, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, SÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Süleyman Üstün, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fehmi Karasioğlu, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kazım Ürün eşlik etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.