1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya SMMM Odasında Uygulamalı Muhasebe Meslek Elemanı Kursu Mülakatları Yapıldı
Konya SMMM Odasında Uygulamalı Muhasebe Meslek Elemanı Kursu Mülakatları Yapıldı

Konya SMMM Odasında Uygulamalı Muhasebe Meslek Elemanı Kursu Mülakatları Yapıldı

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası sosyal sorumluluk kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ve İŞKUR destekli Uygulamalı Muhasebe Meslek Elemanı Kursu düzenlemektedir.

A+A-

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası sosyal sorumluluk kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ve İŞKUR destekli Uygulamalı Muhasebe Meslek Elemanı Kursu düzenlemektedir. 15 Ekimde başlayacak kursa başvuru yapan kursiyerler Konya SMMM Odası Hizmet Binasında SMMMO Personeli ve İŞKUR yetkilileri aracılığıyla mülakata tabi tutularak seçildi.
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, Uygulamalı Muhasebe Meslek Elemanı Kursu’nun mali müşavirlik ofisleri ve işletmeler için nitelikli muhasebe meslek elemanı yetiştirmeyi ve bu yöndeki gençlerimize yol açmayı hedeflediğini belirterek, 
“Bu kursumuzu düzenlememizin amacı muhasebe mesleğinde ilerlemek ve yapmak isteyen adaylarımıza gerekli temel bilgilerle beraber uygulamalı bir şekilde mesleğimizin öğretilmesidir.
Düzenlediğimiz kursu Milli Eğitim Bakanlığı ve İŞKUR işbirliği ile düzenlediğimiz için katılan adaylarımız burada hem meslek öğrenirken kursa katıldıkları her gün için 35 ₺ ücret alacaklardır. Kurslarımızı 12’şer kişilik gruplar halinde düzenlemekteyiz ve bu sayede derslerin kursiyerler için daha verimli olacağı düşüncesindeyiz.
Kursumuza yoğun talep olmuş ve yüzden fazla aday başvuru sağlanmıştır. Bizler kursumuzun devamlılığının sağlanması ve başvuru yapan bütün adaylarımızın eğitimlere katılması için çalışacağız. Bu eğitimlerin mesleğimiz, meslektaşlarımız ve adaylarımız açısından yararlı olacağını düşünmekteyiz. 
Kursumuzun İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları Projesi kapsamında yer almasından dolayı kursumuzu tamamlayan her aday için iş garantili olmaktadır. Kurs tamamlandığında eğitim alan adaylar vakit kaybetmeden meslektaşlarımızın yanında işe başlatılacaktır. Kursumuzu tamamlayan kursiyerler için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak hazırlanan sertifikalarımız her alanda geçerli olacaktır. İş arayan adaylar için iş imkânı sağlayan kursumuz, personel arayan meslektaşlarımız içinse eğitimli personellerle çalışma imkânı sağlanacaktır. 
Mülakatımızın sonuçlarına Odamızın web sitesinden ulaşılabilecektir. Kursumuza seçilemeyen adaylar ise web sitemizi takip ederek Kasım ayında açmayı planladığımız kursumuza veya sonrasında açılacak kurslara katılarak mesleği öğrenerek iş bulmaları sağlanacaktır.” diyerek kurs ve mülakatlar hakkında bilgi verdi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.