1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Özçelik, atölye çalışmalarına katıldı
Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Özçelik, atölye çalışmalarına katıldı

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Özçelik, atölye çalışmalarına katıldı

Babür Özçelik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencilerinin Doç. Dr. Murat Oral sorumluluğunda yürütülen “Temel Tasar ve Plastik Sanatlar” dersine katıldı.Rektör Özçelik, atölye çalışmalarına katıldı.

A+A-

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencilerinin Doç. Dr. Murat Oral sorumluluğunda yürütülen “Temel Tasar ve Plastik Sanatlar” dersine katıldı.Rektör Özçelik, atölye çalışmalarına katıldı.

147 numaralı atölyede gerçekleştirilen derste, Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, mimarlık alanında bina, yapı ve çevre düzenlemesinin yanı sıra sanat ve tasarımın da gerekli unsurlar arasında yer aldığını söyledi. İyi bir mimar ve mühendisin, özgün eserler oluşturma ve var olana kendisinden bir şeyler katmasının önemini belirten Prof. Dr. Özçelik, “Bunun için bizim var olan mimarları anlamamız gerekiyor. Bizim, Mimar Sinan’ımız, farklı ülkelerin başka mimar ve tasarımcıları var. Bu anlamda öğrencilerin yetişmesi adına zaman zaman seminer, konferans ve söyleşiler kapsamında ülkemizin değerli mimarlarını da üniversitemize davet ediyoruz” dedi.

Prof. Dr. Özçelik, üniversite olarak Türkiye’nin, alanında en iyi mimar ve mühendislerini yetiştirecek birikime sahip olduklarını ifade etti. Akademik personelin, öğrencileri geleceğe yetiştirebilmek için büyük özveride bulunduğunu kaydeden Prof. Dr. Özçelik, öğrencilere ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmalarının önemini anlattı. Öğrencilerin ders kapsamında yaptıkları çalışmaları ilgiyle inceleyen Rektör Prof. Dr. Özçelik, öğrencilerle birlikte origami, renk çalışması ve mimari modelleme çalışmalarına da eşlik etti.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Oral, “Temel Tasar ve Plastik Sanatlar” dersi kapsamında, her sene öğrenciler ile birlikte “workshop” gerçekleştirdiklerini, bu çalışmaların öğrencilere “yaparak düşünmeyi”, ekip çalışmasını uygulamalı olarak deneyim ettiklerini ifade etti. AHMET ÖZER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.