1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Konya Teknik Üniversitesi’nde ilk diploma heyecanı
Konya Teknik Üniversitesi’nde ilk diploma heyecanı

Konya Teknik Üniversitesi’nde ilk diploma heyecanı

Konya Teknik Üniversitesi’nde (KTÜN) lisansüstü, lisans ve önlisans programlarını başarıyla bitiren öğrencilere ilk diplomaları düzenlenen törenle verildi. 

A+A-

Rektörlük Senato Salonu’nda Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik’in başkanlığında gerçekleştirilen senato toplantısında; lisansüstü, lisans ve önlisans programlarından mezun olmaya hak kazanan 64 öğrenciye diplomaları Rektör Özçelik ve senato üyelerince verildi.
“ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİ GELİŞTİRMELİYİZ”
Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik Senato toplantısında yaptığı konuşmada, KTÜN’ün, Konya’da stratejik kuruluşların faaliyete geçmesiyle birlikte Türkiye’deki üniversiteler arasında ilk sıralarda olmasına imkan sağlanacağını ifade etti. Üniversitenin bu amaca ulaşması için akademik ve idari personel ile öğrencilere büyük sorumluluklar düştüğünü söyleyen Prof. Dr. Özçelik, “Konya’da sanayi alanında önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu kapsamda, Aselsan’ın şehre kuracağı tesis, Konya için bir lokomotif olacak. Bu da teknolojinin sınıf atlaması anlamına geliyor. KTÜN olarak Konya’da stratejik kuruluşların da faaliyete geçmesiyle birlikte Türkiye’de üniversiteler arasında ilk sıralara gelmeyi hedefliyoruz. Konya’da 30’a yakın Ar-Ge merkezi var. Özellikle Ar-Ge merkezli firmaların üniversitelerle iş birliği halinde olması gerekiyor. Şu anda üniversite – sanayi iş birliği maalesef istenilen düzeyde değil. Bu iş birliği, teknolojimiz geliştiğinde ortaya çıkacak. Sanayi kuruluşları tarafından üst düzey ürünler tasarlanma hedefi konulduğu zaman firmalar üniversiteye daha fazla ihtiyaç duyacak.” şeklinde konuştu.
Mezun öğrencilere tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Özçelik, “18 Mayıs 2018 tarihinde Konya Teknik Üniversitesi kuruldu. Köklü geçmişe sahip fakülteler üniversitemize eklendi. Bulunduğunuz sektörde faaliyetlerinizi yürütürken üniversite ile bağlarınızı her zaman koruyun. Aidiyet her zaman çok önemlidir. Mutlaka her yıl mezuniyet törenlerine katılarak ve mezunlar derneğine üye olarak, bir aile olarak bağımızı ve birlikteliğimizi devam ettirmenizi istiyoruz.” ifadelerini kullandı. HATİCE KARAKUŞ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.