1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya TEYAD’da dâvâ ve şuur konuşuldu
Konya TEYAD’da dâvâ ve şuur konuşuldu

Konya TEYAD’da dâvâ ve şuur konuşuldu

Tüm Eğitim Yardımlaşma Araştırma Derneği (TEYAD)’nin Cuma sohbetlerinde bu hafta Eğitimci-Yazar Ömer Lütfi Ersöz “Dâvâ ve Şuur” konulu bir konferans verdi. 

A+A-

Programı düzenleyen Ömer Lütfi Ersöz, aynı zamanda konuşmacı olarak dinleyicilere yaptığı konuşmada "Dâvâ dediğimiz ana unsur bizim inandığımız değerler bütünüdür, inanç sistemimizin tamamıdır. Biz buna dâvâ diyoruz. ister siyasette ister sivil toplumda, isterse ticarette, nerede olursak olalım dâvâ bilinciyle hareket etmek suretiyle İslâmî bir yaşantıyla hayatımızı sürdürerek örnek olmak zorundayız." dedi ve konuşmasını Cengiz Numanoğlu'ndan  "Kendine gel Müslüman!” isimli şiiri okuyarak bitirdi. 

 Parayı pulu, makamı mevkiyi tabulaştırmadan, bunları dâvâya hizmet eden bir araç olarak gören ve gönüllere dokunucu hizmetler veren müslümanlar olunduğu sürece dünyanın her türlü imkânlarının ve nimetlerinin Allah'ın bir lütfû olarak bizlere sunulacağına vurgu yapan Ersöz; "İnançta ve dâvâda samimiyet, samimiyet ve samimiyet diyorum. Çünkü din, samimiyettir. İmanımızı korumak ve kollamak için bu güzelliklerin de farkında olmamız gerekmektedir. Biz bu dâvâ şuuruyla çalışırsak, tabi ki nefis ve şeytan düşmanlarının birtakım olumsuzluklarıyla karşılaşacağız. Akıl nimetimizle, eşref-i mahlukât olma özelliğimizle imtihanımızı kazanmak durumunda olduğumuzu bilmek zorundayız.."dedi.

Türkiye'nin bugünkü başarısının temelinde inancın, irfanın, kültürün ve dâvâ merkezli gayretlerin olduğuna dikkat çeken Ömer Lütfi Ersöz; "Gençlere yüz sene önce Çanakkale'de yedi düvele karşı durarak şehit olan gencecik yavruları anlatıyorduk, ama 15 Temmuz'da gördük ki, elhamdülillah, bu milletin imanı, irfanı, kültürü, yüz yılı geçkindir her türlü fitne fesatla, uyuşturucularla, kötü alışkanlıklarla, film ve dizilerle, algı operasyonlarıyla yozlaştırılmaya çalışılmışsa da mesele vatan ve bağımsızlık olunca gerisi teferruat diyerek aynı inanç ve dirençle topların, tankların, tüfeklerin, uçakların karşısında dimdik durarak yeniden dirilişin, yeniden şuur eksenli ayağa kalkışın, yeniden dünyayı adaletle yönetmeye talip oluşun destânını yazmıştır ve işgâle fırsat vermemiştir. Allah'ın izniyle. Yeniden tefekkürle, yeniden dâvâ şuuruyla seferimizi sorgulamak zorundayız."dedi. HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.