1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Konya Ve Siyaset
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Konya Ve Siyaset

A+A-

Günlerdir, hükümeti ve kamuoyunu belirli konularda uyarıyoruz.

Yapılması gerekenleri kendi beyin hafızamızda yorumluyoruz.. Eksiktir, fazladır.

Anlamadığım şu? Türkiye’nin dört bir yanından yazdığım yazılar ses getirirken, Konya’da ne dernek, ne vakıf, ne toplum kuruluşları, ne siyasi partiler ne de devlet kurum ve kuruluşlarının Konya’da ki temsilcilerinden tık yok..

Konya kabuğuna çekilmiş, tüm siyasi partiler sonuçları kabul etmiş, en ufacık bir mücadele yok..

Gerçekten söylüyorum, Konya’da bir kamuoyu araştırması yapılsa, Milletvekillerimizi sorsak vatandaşımızın yüzde kaçı, kaç tanesinin ismini söyleyebilir?

Siyasi parti il ve ilçe başkanlarının adını kaç kişi biliyordur?

Tahir Akyürek Beyefendi hariç, Diğer Belediye başkanlarımızın ve Ak parti Konya il ve ilçe başkanlarının adını kaç kişi söyleyebilir?

Biz uyarı görevimizi yapıyoruz, kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz, ya Konya’da ki gazetelerin, ya gazete yazarlarının en ufacık bir değeri yok, ya da zaten hiç kimse okumuyor.

Rahmetli Mehmet Sözer Beyefendi Refah Partisi il başkanıyken, Konya’da kendi başına gündem belirler, kamuoyunu her konuda aydınlatır, her habere ve yazarın görüşüne değer verir, vatandaşın menfaatine olan her konuyu gündeme taşırdı..

Allah rahmet eylesin, kendisiyle en ufacık bir alışverişim olmadı, iç dünyasını bilmem. İl Başkanı olarak tanırdım.. Bir siyasetçinin olması gereken üslup ve beceri kendisinde vardı.. Keşke bugün her siyasi partinin temsilcisi onun kadar aktif olabilseydi..

Alçak PKK her gün saldırıyor, bomba yüklü araçlarla onlarca canımız şehit düşüyor..

Bölgede hdp’li belediyelerdeki hainler bir an önce temizlenmeli, bölge halkı pkk ve terör örgütlerine lanet mitingleri düzenlemeli diyoruz,  bölge halkı sokağa iniyor.. Ancak Konya’da ki siyasi parti temsilcilerinden, insan hakları derneklerinden, sendika ve odalardan tık yok..

Meclisteki hainler dokunulmazlıkları kaldırılmışken hepsi yargılanmalı diyoruz, Konya’dan tık yok..

Yine bir önerim daha var, pyd, pkk alçaklarının tehditlerine pabuç bırakılmadan, nasıl deaşın attığı her füzeye misliyle karşılık veriliyorsa. pkk’nın her saldırısına karşı Suriye’de örgütlenen bu alçak gruplarının merkezlerine de misliyle karşılık verilmelidir. Belki birileri bana kızacaktır, içişleri bakanı, istihbarattan sorumlu olan devlet görevlileri ile bölgedeki istihbarat şube müdürlerinin tamamı istifa etmelidir.

Olağanüstü hal uygulanan bölgede açıkça ilan ediyorum ben, bu terörü yüzde 80 bitiririm. Bölgede bir tek hain kalmaz.

Emeklinin, çalışanın durumunun içler acısı olduğunu kurban bayramı ve okulların açılmasıyla birlikte vatandaşa devletin yardımcı olması ve 1500 tl asgari yardımda bulunması gerektiğini belirtmeme rağmen, Ne iktidardaki partinin Konya temsilcilerinden, ne muhalefetten, ne sendika ve işçi derneklerinden tek tık çıkmadı..

Yasaların yetersiz olduğu hırsızın, arsızın, dolandırıcının, fuhuşçunun memlekette cirit attığını, bunlarla kendimden de misal vererek hakkın adaletin sağlanamadığı, yapılan ihbar ve şikayetlerden de sonuç alınamadığını belirtmeme rağmen, ne bir cumhuriyet savcısı ne de bir dolandırıcılık masasından ses gelmediğini gördük..

 Büyükşehir de dosya yakan üst düzey yetkili kim, haberi kaldırttıran kim diye sorduk, bilindik açıklamalarla geçiştirildi, sorumuzun arkasını arayan ne siyasi parti oldu, ne de cevabını verecek bürokrasi. Bir yazar kardeşim, ısrarla sorduğun sorunun cevabını almışsındır dese de BEN CEVABINI HALEN BİLMİYORUM.

Vatandaş besleme istemiyor, bu alçak ve hainlerin idamını istiyor, her şartlarda idam kararı çıkarılmalı, cana kastedenin canına idamla kastedilmeli adalet sağlanmalıdır dedik, ne siyasilerden ne de diğer kuruluşlardan tık çıkmadı..

Cezaevleri fetöcülere yer açmak için boşaltılıyor, bunun topluma ileride nasıl bir zarar vereceğini dolaylı yolla da anlatmamıza rağmen bir tek Konya’daki yetkili siyasi parti temsilcilerimizden ses çıkmadı.

Ben diğer partileri anlıyorum.. Öyle de böylede Konya’da yoklar.. Peki MHP Konya temsilcilerine ne demeli?

MHP’nin en güçlü olduğu illerden biri Konya..  Devlet Bahçeli Beyefendi’nin vatan ve millet sevgisi ile yoğrulmuş mücadelesi, MHP’ye güç katarken acaba Konya’daki temsilcileri neden bu kadar sessizler?

Konya’da MHP’nin daha da şahlanmasına neden vesile olmuyorlar?

Siyasi parti, dernek, sendika, oda temsilcilerinden daha aktif olmasını, vatandaşın refahına katkı yapacak icraatlarla, TERÖR SEVİCİ VE TERÖRİSTLERE haddini bildirecek yasaların meclisten çıkarttıracak kamuoyunu oluşturmada önderlik edip ses getirmelerini bekliyoruz.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.