1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya’da 130 bin mükellef yapılandırma başvurusu yaptı
Konya’da 130 bin mükellef yapılandırma başvurusu yaptı

Konya’da 130 bin mükellef yapılandırma başvurusu yaptı

Konya Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör ile Konya’da vergi ödemeleri ve yapılandırma hakkında yaptığımız görüşmede Güngör "Konya bu noktada iyi durumda" dedi.

A+A-

Konya Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör ile Konya’da vergi ödemeleri, yapılandırma hakkında yaptığımız görüşmede, Güngör , Konya bu noktada iyi durumda dedi

Vergi borçları ve diğer vatandaşı ödemesi gerekenlerin yapılandırmasında 30 Eylül son günü olduğunu bildiren Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör “ Konya esnaf ve tüccarı bu konuda çok duyarlı ve devlete olan borçlarını zamanında ödemeye çalışıyor.

Şu anda yapılandırma noktasında da iyi durumda olan Konya’nın yaklaşık 130 civarında dilekçe verdiği, bu rakamın 30 Eylül’e kadar daha artacağını ve verilen bu fırsatın iyi değerlendirilmesini istedi.

Vergi ödenmesinde yaklaşık 1.6 gecikme olduğunun altını çizen Başkan Güngör, gecikme zammının daha önce yüzde 19.2 iken, yapılandırma ile bu zam oranı yüzde 4.2 ye düştüğünü ve yapılandırma ile borçların 18 takside bölündüğünü, ödemenin de 36 sürede olacağını, yapılandırma da ilk iki ay borç taksidinin alındığı, yılda iki taksidi vatandaşın aksatması halinde yapılandırmanın bozulmayacağını söyledi.

Konya’da yaklaşık 515 bin mükellefin SGK’ya prim ödemesi yapan olduğunu belirten Başkan Güngör, aslında Konya ekonomisi ii. Sanayi esnaf ve tüccarı son iki yılın altın yılını yaşadığını, sanayi de çalışacak işçi bulunamadığını belirtti. 

DURSUN SEYİS- HAKİMİYET GAZETESi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.