1. HABERLER

  2. KONYA

  3. KONYA’DA ‘CUMHUR İTTİFAK’I’ RÜZGÂRI
KONYA’DA ‘CUMHUR İTTİFAK’I’ RÜZGÂRI

KONYA’DA ‘CUMHUR İTTİFAK’I’ RÜZGÂRI

AK Parti ve MHP 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için Konya ilçe adaylarını açıkladı. 26 ilçede AK Parti, 5 ilçede MHP başkan adaylarını AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından açıklandı

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için Konya ilçe adaylarını açıkladı. 26 ilçede AK Parti, 5 ilçede MHP başkan adaylarını Selçuklu Spor Salon’unda yapılan toplantıda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından açıklandı.

Akören, Doğanhisar, Emirgazi, Tuzlukçu ve Halkapınar’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin adaylarını AK Parti, geriye kalan 26 ilçede ve Büyükşehir’de Ak Parti’nin adaylarına MHP destek verecek. Ak Parti 26 ilçe belediyesinin 12’sinde yeni adaylar ile yol devam ederken 14 ilçede mevcut belediye başkanları yeniden aday olarak gösterildi. 

Aday tanıtım toplantısına; AK Parti Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti ve MHP MKY Üyeleri, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Murat Çiçek, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti ve MHP Konya Milletvekilleri, geçmiş dönem Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Parti Başkanları ve davetliler katıldı. 

Angı, “31 Mart’ta Kutlu Yürüyüşe devam edeceğiz”
AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, toprakları vatan kılanların emanetlerine sahip çıkmak adına 5 yıllık bir tanıtım yaptıklarını ifade etti. Angı, “ Bu şehre hizmet eden herkese teşekkür ediyoruz. İlçe başkanları gecelerine gündüzlerine kattılar. Bugün yeni bir döneme giriyoruz. 26 ilçede AK Parti 5 ilçede MHP olarak Konya’yı yönetmeye talibiz. Asırlar boyu devletine hizmet etmiş bir şehiriz. Tüm kademelerimizle hep birlikte koşacağız. 31 Mart akşamı da hep birlikte yüzümüz gülecek. Pek çok önemli projenin devamını sağlayacağız. Gönüllere girip bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz. Bu coşkuya ortak olmak için birlikteyiz. Tüm belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Yeni adaylara üstün başarılar diliyorum. Hep birlikte yola devam ”dedi.

Çiçek, “Cumhur İttifakı Konya’da başarılı olacaktır”
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Murat Çiçek, MHP ve Devlet Bahçeli’nin önce ülkem olarak tavır sergilemiştir dedi. Çiçek, “Cumhur İttifak’ı ile bütünleşmiştir. 2018 yılı tarihi değişimler yaşandığı bir yıl olmuştur. Ekonomik saldılar terörler gibi olaylar 20182e damgasını vurmuştur. Su uyumuş düşman uyumamıştır. Beka sorununa liderimiz Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan tüm ülkeye bekayı getirmiştir. Hedef turan, iman ve kur ’andır. Türkiye büyük bir dönüşümü Cumhur İttifak’ı ile yaşamıştır. Sistemin başarısı 31 Mart’ta yeni demokrasi bir zaferine ve yeni bir güvence sağlamaktadır. Konya’da Cumhur İttifakı 32 seçim bölgesinin alayında başarılı olacaktır. İnancımız ve irademiz buna yöneliktir. Tek ses, tek nefes olacağız” açıklamalarını yaptı. 

Altay, “Konya’yı hizmetlerle işledik
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay hizmet eden AK Parti ailesine teşekkürlerimi sunuyorum diyerek konuşmasını başladı. Altay, “Konya bir payitaht şehridir. Bugüne kadar temsilini kaybetmemiştir. Konya vatan millet meselesi olduğunda bende varım diye bir şehir. AK Partiye destek veren en önemli şehir Konya’dır. Metro hafif raylı sistem bu yıl içinde temeli atılacak. Yüksek hızlı tren garı da bu yıl açılacak. Konya hizmetin en iyisine layıktır. Konya’yı hizmetlerle nakış nakış işledik.  Yatırımlarla ilçelerin çehresi değişti. Yeni bir dönemin başlangıcındayız. Vatandaş ile daha sık bir araya geleceğiz. En güzel gönül belediyeciliğini Konya yapacaktır. Bundan sonra yapacağımız iş kapı kapı dolaşıp tüm Konya2da hizmetleri anlatıp destek istemektir” şeklinde konuştu. 

Usta, “Türkiye şahlanma dönemindedir”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta geçmişten gelen değerlere sahip çıkan bu değerler ile geleceği planlayan milletiyle bütünleşmiş bir davanın yolcularıyız ifadesini kullandı. Usta, “Türkiye artık eski Türkiye değil. Hizmetler ile yeni bir Türkiye var. Ayırt etmeyen, herkesi kucaklaşan bir partiyiz. Kapımız ve gönlümüz herkese açıktır. 17 yılı geride bıraktık. Dev adımlar attık. Her zorluğu sabır ve azim ile aştık. 2023,2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacağız. Dünya şehirleri ile yarışan bir Türkiye inşa ettik ve inşa etmeye devam ediyoruz. Bu yolda bizimle olan tüm adaylara teşekkürlerimi sunuyorum. Ülke için kaynaşma ve dayanışma zamanıdır. Cumhur İttifak’ı milli değerlerle örtüşen bir ittifaktır. Türkiye şahlanma dönemindedir. Ülkeyi her alanda kalkınma için çalışmalara devam edeceğiz. Yeni icraatlar, yeni rotalar çizeceğiz. 31 Mart’ta gönül belediyeciliği kazanacaktır” dedi.

Turan, “32 Seçim Bölgesinde başarılı olacağız”
AK Parti Grup  Başkanvekili Bülent Turan tarihin tahtına kök salmış bir şehirde olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Turan, “Pir Sultan’ın Mevlana’nın kentiyiz. Konya başka bir nefes. Başkentlik yapmış yerlilik ve millik kenti olmuş bir şehirdeyiz. Her karış toprağının mübarek olduğunu düşündüğümüz bu şehre hizmet edeceğiz. En doğru listeleri birazdan açıklayacağız. 17 yıldan beri çok işi başardık bu işlere Cumhur İttifak’ı ile yeni bir zafer daha ekleyeceğiz.  Küresel operasyonları Cumhur İttifak’ı ile başardık. Belediyecilik bizim işimizdir. Konya’nın her karışı uyum içerisinde yatırımlarına devam edecek. Büyükşehir ve ilçeler her türlü hizmeti alacaktır. Bir nöbet değişimi yaşıyoruz. Tüm dinamikleriyle güçlü teşkilatı sahaya sürüp seçimlere damga vurmak istiyoruz. En çok oy oranı ile almak bizlere yakışır.  Güçlü liderlik ile tüm sorunların üstesinden geliyoruz. Her alanda tekrar kendimizi revize ediyor, ekonomik sorunları çözmek için çalışmalara devam ediyoruz. Birbirimize düşmeden bu seçimlere gireceğiz. Cumhur İttifak’ını tüm dinamiklere uyarak 32 seçim bölgesinde zafere ulaşmak istiyoruz. Bunun için çalışacağız. Hiç kimse mız mız yapmasın. Çalışıp kazanın. Sandıklarla ilgili algı operasyonları yapmalara şimdiden başladılar. Her sandıkta tüm partilerin temsilcileri var. Sandığa sahip çıkacağız. Seçime yan bakan anlayışın amacını çok iyi biliyoruz. Tüm ilçelerde gönül seferberliğine başlıyoruz. Başkan değil kardeş seçmeye geliyoruz. 5 yıl çabuk geçer, sizlerde eski başkan olursunuz. Koltuktan nasıl gittiğiniz daha çok önemli. Konya’ya güvenimiz tamdır. Artık Cumhur İttifakı’nın yürüyüşü var, bu ittifaka kimse engel olamayacaktır. Güçlü millet büyük Türkiye var. Yerelde ve genelde tüm işlerimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı. HALİL YILMAZER

Ahırlı: İsa Akgül (AK Parti)
Akören: İsmail Arslan(MHP)
Akşehir: Salih Akkaya  (AK Parti)
Altınekin:  Muharrem Dere (AK Parti)
Beyşehir: Üzeyir Yaşar  (AK Parti)
Bozkır: Saadettin Saygı (AK Parti)
Cihanbeyli: Mehmet Kale) (AK Parti)
Çeltik: Ali Meşe  (AK Parti)
Çumra: Halit Oflaz) (AK Parti)
Derbent: Hüseyin Ayten (AK Parti)
Derebucak: Ahmet Kısa (AK Parti)
Doğanhisar: İhsan Öztoklu (MHP)
Emirgazi: Nurişen Koçak  (MHP)
Ereğli: Adem Erdal (AK Parti)
Güneysınır: Ahmet Demir (AK Parti)
Hadim: Ahmet Hadimioğlu  (AK Parti)
Halkapınar: Mehmet Bakkal) (MHP)
Hüyük: Mehmet Çiğdem (AK Parti)
Ilgın: Yalçın Ertaş (AK Parti)
Kadınhanı: Mehmet Badem (AK Parti)
Karapınar: Mehmet Yaka (AK Parti)
Karatay: Hasan Kılca) (AK Parti)
Kulu: Murat Ünver (AK Parti)
Meram: Mustafa Kavuş (AK Parti)
Sarayönü: Nafiz Solak (AK Parti)
Selçuklu: Ahmet Pekyatırmacı (AK Parti)
Seydişehir: Mehmet Tutal (AK Parti)
Taşkent: Osman Arı (AK Parti)
Tuzlukçu: İsmail Budak  (MHP)
Yalıhüyük: Hasan Koçer (AK Parti)
Yunak: Abdullah Emre Demirhan (AK Parti)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.