1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya’da “Geceyi kitapla aydınlatmanın vakti geldi”
Konya’da “Geceyi kitapla aydınlatmanın vakti geldi”

Konya’da “Geceyi kitapla aydınlatmanın vakti geldi”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Konya İnsan Mektebi Projesi “Okuma Davamız” kapsamında her akşam saat 20.23-20.53 arasında "Ailemle Okuyorum" Etkinliği başlatıldı

A+A-

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ‘Millî tarihimiz ve kadim kültürümüzde aile, her daim toplumumuzun özünü oluşturmuştur. Eğitimin de ilk ve en iyi merkezi ailedir. Aile, çocuğun ilkokuludur. Çocukluk yıllarındaki yaşantılar, kişiliğin şekillenmesinde etkili olmaktadır. Bilhassa yetişkinlikteki başarı, çocukluk döneminde sıcak ve destekleyici bir aileye sahip olmakla ilişkilidir.  Aile için en hususi yatırım çocukların ruhlarına yapılandır. Bu yüzden aileler çocuğun geleceğine, yani bütüne dönük çok yönlü çalışmalarla ondaki muazzam potansiyeli ortaya çıkarmalıdır. Nasıl ki yumurta içten kırıldığında yeni bir hayat başlıyorsa biz de değişimi toplumun nüvesi olan aileden başlatarak kalıcı bir dönüşümü hedefliyoruz’ denildi. .

Açıklamanın son bölümünde ‘ Okuma seferberliğimiz aileyle başlayacak ve zaferimiz de aile ile olacaktır. Çocukların ruhunu keşfederek şahsiyetini dengeleyecek, değerli ve başarılı insan olmasını sağlayacak en etkili yöntem okumadır.  Çocuklar dinledikleri masalların rüyasını görürler. Bu yüzden okuma ailenin sıcak ortamında başlamalıdır. Aile ilişkilerini güçlendiren etkili bir okuma saatiyle çocuklarımıza kitap okumayı sevdirecek, okumayı bir kültür hâline getireceğiz. Konya İnsan Mektebi Projesi Okuma Davamız kapsamında; Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak’ın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük’ün öncülüğünde her akşam saat 20.23-20.53 arasında “Ailemle Okuyorum” etkinliği başlatılmıştır’ denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.