1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya'da Karatay Kent Konseyi hizmet binası açıldı
Konya'da Karatay Kent Konseyi hizmet binası açıldı

Konya'da Karatay Kent Konseyi hizmet binası açıldı

Karatay Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan tarihi bina, Karatay Kent Konseyi hizmet binası olarak, düzenlenen törenle açıldı. 

A+A-

ŞEHRİN ÖNEMLİ SİVİL İNİSİYATİFLERİDİR 

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, açılışta yaptığı konuşmada kent konseylerinin bir şehrin sivil inisiyatifinin yegane temsilcileri olduğunu kaydederek bu konuda çaba sarf edilmesini önemli bulduğunu söyledi. 

Vali toprak şunları kaydetti: “Halka hizmeti en adaletli ve en doğru şekilde götürebilmek için yöneticilerimiz hem hukuki düzenlemeler yapıyor, hem de pratikten aldığı tecrübeleri yansıtarak tedbirler geliştiriyor. Bunun en önemli örneklerinden birisi Kent Konseyleridir. Şefkatle, adaletle hizmet götürmek bizim en önemli düsturumuzdur. Kent Konseylerinde her kesimden temsilci bulunmaktadır. Topluma ulaşmak için oluşmuş bir teşkilattır. Burada alınan kararlar sonucu ortaya çıkan fikirler hayata geçer. Temsiliyetin çok önemli bir noktasında bulunan Karatay Kent Konseyi'nin nezih bir ortama taşınması bizi mutlu etti. Mekanlar çalışma verimini artırma manasında çok önemlidir. Konya'nın kalbi Hz. Mevlana'ya çok yakın böyle tarihi bir mekanının restore edilerek sizlerin hizmetine sunulması Belediyemizin bu temsiliyete ne kadar önem verdiğinin göstergesidir.”

GELECEĞİNDOĞRU BİR PLANLAMAYLA KURUYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca Karatay Kent Konseyi binasının ortak bir akıl merkezi olduğunu belirterek, Karatay Kent Konseyi’nin Konya’ya, Karatay’a dair dair yarınları birlikte planlamak, birlikte çalışmak ve birlikte başarmak adına önemli bir müessese olduğunun altını çizdi. Başkan Kılca, “Karatay Kent Konseyimizin talepleri, belediyemizin destekleri ile bu mekanı oluşturduk. Bugüne kadar başarılı işlere imza atan Kent Konseyimiz, bundan sonra ilçemizin tarihine yakışır bir binada hizmet vermeye devam edecek. Karatay Belediyesi olarak yoğun çalışıyor; şehrin geleceğini tasarlıyoruz. Rutin hizmetlerin yanı sıra geleceği doğru bir planlamayla kurmanın derdindeyiz” ifadelerini kullandı.

KARATAY İÇİN HERKES FİKİR ÜRETSİN İSTİYORUZ

Kılca, Karatay’ın marka değerini artırmak ve daha da güçlü bir ilçeye katkı sunmak için ilçedeki tüm dinamiklerle güç birliği yaptıklarının altını çizdiği sözlerini şöyle tamamladı: “Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin tesis edilip medeniyetin yükseldiği topraklardayız. Ecdadımızın mirası olan bu eşsiz ilçenin daha ileriye taşınması, gelişmesi ve güzelleşmesi için hep beraber çalışacağız.  Bu kapsamda da siyaset üstü kurumsal bir yapıya sahip olan Karatay Kent Konseyimizin yapısıyla oluşan bu yüksek potansiyeli hep birlikte harekete geçirerek, Karatay'ımızın geleceği için çok çalışmalı ve birlikte yol yürümeliyiz. Karatay üzerine herkes söz söylesin. Herkes fikir üretsin istiyoruz’

MEVLANA ŞEHRİNE HİZMET EDECEĞİZ

Son olarak açılışta konuşan Karatay Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan “Karatay Kent Konseyi, yaptığı güzel çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor. Çalışmalarımızı yaparken belediyemizden büyük destek gördük. Yeni binamızda arkadaşlarımızla daha özverili, daha güzel çalışmalar yaparak yaşadığımız şehre katkı sağlayacağız. Burada hayırlı hizmetler üreteceğiz. Çok katılımlı bir demokratik oluşumla Mevlana şehrine hizmet edeceğiz. Yeni hizmet binamız hepimiz için hayırlı olsun” dedi. 

Konuşmaların ardından Karatay Kent Konseyi Hizmet Binası protokol üyeleri tarafından kurdelenin kesilmesiyle hizmete açıldı. AHMET ÖZER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.