1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya’da lisanslı eğitim veren tek merkez: Bilişim Eğitim Merkezi
Konya’da lisanslı eğitim veren tek merkez: Bilişim Eğitim Merkezi

Konya’da lisanslı eğitim veren tek merkez: Bilişim Eğitim Merkezi

Öğretme garantisiyle mimarlara, mühendislere ve birçok sektör çalışanına teknik eğitim veren Bilişim Eğitim Merkezi, Konya’da yoğun talep görüyor.

A+A-

Mustafa Gürşahin yönetiminde kurulan Bilişim Eğitim Merkezi alanında uzman eğitmenlerle hizmet veriyor. İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir’de olan Bilişim Eğitim Merkezi’nin Konya Şubesi’nde 10 eğitmen tarafından teknik eğitimler veriliyor.
ÜNİVERSİTE BİTİRMEK ARIK YETMİYOR
 Bilişim Eğitim Merkezi Eğitim Danışmanı Kübra Üstün, mimarların, iç mimarların, mühendislerin, makinecilerin, grafikçi ve yazılımcıların alabileceği eğitim programlar hakkında bilgi verdi. Üstün, “Konya’da lisanlı ve ulusal geçerliliğe sahip sertifikalar sadece Bilişim Eğitim Merkezi’nde veriliyor. Kurs sonunda verilen sertifikalar hem yurt içinde hem yurt dışında geçerliliğe sahip.”dedi. Günümüzde üniversite bitirmenin yeterli olmadığını vurgulayan Üstün, mesleki yazılımların etkin kullanılmasının gerekliliğini anlattı. Kübra Üstün sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Günümüzde birçok meslek dalında üniversite diplomasının yanı sıra mesleki yazılımları da etkin bir şekilde kullanmak gerekiyor. Üniversiteyi bitirmek gerekli ama yeterli değil. Biz verdiğimiz eğitimlerde, üniversitelerin ve meslek yüksekokullarının teknik (mimarlık, iç mimarlık, inşaat, makine, harita, tasarım, elektrik vb.) bölümlerine devam eden veya mezun bireylerin kendi sektörlerinde ihtiyaç duydukları tüm mesleki yazılımları kapsayan eğitim paketleridir.”
SEKTÖRDE İŞ BULMA İÇİN TEKNİK EĞİTİM ŞART
Teknik eğitimi; mimarların, makine mühendislerinin ve özellikle inşaat mühendislerinin çok fazla talep ettiğini kaydeden Üstün, eğitimlerin yeni mezunlara, öğrencilere ve sektördeki çalışanlara verildiğini ifade etti. Vatandaşların hem kariyerlerini ilerletmesi hem de sektörde iş bulmaları açısından teknik eğitimlerin önemli olduğuna dikkat çeken Üstün, “MS Office, AutoCAD, Photoshop, 3ds Max, Inventor, SolidWorks, Auto CAD 2D, Rhino, SAP2000, Revit, STA4CAD, MS Project, ArchiCAD, Dialux, Matlab gibi daha birçok alanda eğitimler veriliyor. Bir inşaat mühendisi çizim yapmayı bilmeden sektörde kendi çizimini yapıp sunamaz. O yüzden kişilerin hem kariyerlerini ilerletmesi açısından hem de sektörde iş bulmaları açısından teknik eğitim almaları önemli bir noktada. Bizde bu eğitimleri veriyoruz. Öğrencilere öğretme garantisi veriyoruz. Kursiyer eğitimine yüzde 90 katılım gösterdiği taktirde öğrensin ya da öğrenmesin aynı eğitimi ücretsiz bir şekilde tekrar alma hakkına sahiptir.” ifadelerini kullandı. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.