1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya'da Sağlık Turizmi Alt Komisyonu çalışmalarına başladı
Konya'da Sağlık Turizmi Alt Komisyonu çalışmalarına başladı

Konya'da Sağlık Turizmi Alt Komisyonu çalışmalarına başladı

Konya’nın, sağlık turizmi ve turist sağlığının alt yapısı, kalite ve akreditasyon modeli, sağlık turizminde markalaşma konularında içerik oluşturmak için çalışmalar yürütmek üzere kurulan “Konya'da Sağlık Turizmi Alt Komisyonu” çalışmalarına başladı.

A+A-

İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan ilk toplantıya; Sağlık Müdür Yardımcıları Dr. Bahattin AKYÜREK, Dr. Yusuf KAYMAK, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet YÜNDEN, Konya Tabip Odası Başkanı Dr.Seyit KARACA, İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Baştabibi Dr. Erkan AŞIK, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden Uz.Dr.Gökhan GÜL ve Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünden Mehmet Ufuk YEŞİL katıldı.

Konya'da Sağlık Turizmi Alt Komisyonunun ilk toplantısında; Hz. Mevlana’nın 743. Vuslat yıldönümünde Şeb-i Arûs Uluslararası anma törenleri nedeniyle İlimizi ziyaret edecek turistlerin, sağlık turizmi konusunda bilgilendirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar ele alındı.
Konya'da Sağlık Turizmi Alt Komisyonunun oluşturulması, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile Konya’daki sağlık turizmi potansiyelinin değerlendirildiği ”İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya’da, Sağlık Turizmi” temalı toplantıda kararlaştırılmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.