1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Konya’da "Telafide Ben De Varım" öncesi eğitimler başladı
Konya’da "Telafide Ben De Varım" öncesi eğitimler başladı

Konya’da "Telafide Ben De Varım" öncesi eğitimler başladı

21 Haziran-02 Temmuz 2021 tarihleri arasında okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre verilmeye başlanan akademik, fiziksel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, Konya’da da tüm okullarda öğrencilerin hizmetine sunulmaya başlandı.

A+A-

Karnelerin dijital ortama taşınmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığının koordinesinde 21 Haziran-02 Temmuz 2021 tarihleri arasında okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre verilmeye başlanan akademik, fiziksel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, Konya’da da tüm okullarda öğrencilerin hizmetine sunulmaya başlandı.

Bu eğitim ve faaliyetler, öğrencilerin yaş gruplarına ve ihtiyaç önceliklerine göre belirlendi. 05 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak olan “Telafide Ben de Varım” programı öncesinde de öğrencilerin okullarında oluşturulan imkânlardan en üst düzeyde faydalanmalarına yönelik planlamalar yapıldı.

Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu tarafından uygulanan “KOP ile Toprağa Dokun Doğada Kal” projesi ile de oluşturulan çeşitli ekim dikim alanları, bocce sahası ve hayvan barınakları, öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine imkân tanıyor.

Öğrenci ve öğretmenler proje kapsamında oluşturulan bu alanlarda, sınıflarında ya da uzaktan eğitim yoluyla ekranlar aracılığıyla verilen akademik eğitimin yanı sıra, sera uygulaması, açık ekim alanları, hayvanat bahçesi, bilim, resim, sanat, drama, kil atölyeleri,  arkeolojik kazı alanı, kum havuzu ve bocce sahası gibi alanlarda uygulamalı eğitim fırsatını elde ediyorlar.

Konya’daki birçok kamu kurumu tarafından da desteklenen proje kapsamında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere yönelik yapılan eğitimlerle öğrencilerin gelecekte bilinçli bir şekilde sorumluluk kazanmalarına da katkı sunulması amaçlanıyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.