1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya'dan saldırıya kınama 'İstanbuldaki Patlamayı lanetliyoruz'
Konya'dan saldırıya kınama 'İstanbuldaki Patlamayı lanetliyoruz'

Konya'dan saldırıya kınama 'İstanbuldaki Patlamayı lanetliyoruz'

Konya’daki kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları, yaptıkları açıklamalarda Türkiye’nin teröre asla teslim olmayacağına dikkat çektiler

A+A-


İstanbul’daki canlı bomba saldırısına Konya sert tepki gösterdi. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen bombalı saldırıların Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesini durduramayacağını söyledi.

Şimşek, “Hedef gözetmeksizin masum insanları katledenleri ve kelimelerin arkasına saklanarak onlara mazeret bulmaya çalışanları kınamak artık bir anlam taşımıyor, onlara acımak lazım. Terörün bir amacı da korkutmak ve yıldırmaktır. Ama biz acımıza rağmen korkmayacağız ve yılmayacağız. Dün dış politikada atılan önemli adımların arkasından yaşanan bu hain saldırıların tesadüf olmadığı apaçık ortadadır. İsrail’le anlaşmanın yapıldığı, Rusya ile normalleşme sürecinin başladığı ve umutların arttığı bir dönemde yapılan saldırılarla, ülkemizin istikrarını ve huzurunu bozmak isteyenler, atılan olumlu adımları sindirememiş ve masumları katletmiştir. Bu yaşananlar göstermektedir ki; dış politika da dostlarını artırıp düşmanlarını azaltma politikasını başarıyla sürdüren Türkiye’nin cephe daraltmaya daha fazla devam etmesi doğru bir hareket olacaktır.”ifadelerini kullandı.ASLA TESLİM OLMAYACAĞIZ
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, terörü kınadı. Yüzyıllardır şehit kanlarıyla bu toprakları vatan haline getiren aziz milletimizin her türlü kirli plan ve oyunlar karşısında asla teslim olmayacağını, içeride ve dışarıda bulunan tüm düşmanlarımızın bilmesi gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Şahin, ”Şu unutulmamalıdır ki, gücünü şanlı bayrağından ve inancından alan milletimiz, vatan topraklarımıza yönelen bu kanlı saldırıları geri püskürtmeye, şer odaklarını bulmaya ve onları yok etmeye muktedirdir. Bu inanç ve düşüncelerle milletimizin dün olduğu gibi bugün de güçlü ve kararlı bir şekilde kenetlenerek yıllardır ülkemizin kanayan yarası haline gelen terör belasından kurtulmak için gerekli azim ve kararlılığı göstereceğine yürekten inanıyorum”diye konuştu.
Karamercan'dan alçak saldırıya kınamaBAŞARIYA ULAŞAMAYACAK
Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan,. Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyenlerin bunu başaramayacaklarına dikkat çekti. Başkan Karamercan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Ülkemizi terör nedeniyle yaşanmaz, seyahat edilmez bir ülke olarak dünyaya tanıtmak ve en önemlisi de ülkemizin ilerlemesini ve yükselmesini engellemek isteyen şer güçler bu kirli amaçlarına asla ulaşamayacak."


RİBAT’TAN KINAMA
RİBAT Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük saldırıyı şiddetle kınadı.
Muzaffer Büyük açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Barış dini olan yüce İslam’ı istismar ederek kendi süfli ve alçak emellerine payanda olarak kullanan DAEŞ, Şebab, Boko Haram gibi terör örgütleri “İslam” imajına darbe vurmaktadırlar. Dün, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen insanlık dışı eylem, yine bizleri milletçe üzüntüye boğdu. Milletimizin başı sağ olsun. Ölenlere Yüce Allah rahmeti ile muamele etsin. Cahiliye dönemi Arapları bile onlardan daha medeni ve insaflı idi “Haram aylar” denen dört ayda savaş yapmazlardı.”
Konya’daki kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan yazılı açıklamalarda terör kınanırken, saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dilendi. 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.