1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Konyalı öğrenciler Avrupa’da kursa katılacak
Konyalı öğrenciler Avrupa’da kursa katılacak

Konyalı öğrenciler Avrupa’da kursa katılacak

Mehmet Ali Atiker İmam Hatip Ortaokulu Avrupa’da kursa katılacak

A+A-

Konya Mehmet Ali Atiker İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan ‘’Biz Sizin Yüreğinize Göç Ettik’’  Erasmus+ KA101 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği projesi kapsamında 6 öğretmen ve 2 idareci Avusturya - Viyana’da( 17-24 Şubat 2020 tarihlerinde) eğitim görecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Mustafa BİLGİN: ‘’Okulumuz bünyesinde bulunan mülteci ve göçmen öğrenciler, dilsel ve akademik alanda sorunlar yaşamakta ve okul kültürüne uyum sağlamakta güçlük çekmektedirler. Dolayısıyla okulumuzda var olan bir sorundan yola çıkarak hazırladığımız ‘’Biz Sizin Yüreğinize Göç Ettik’’ isimli Erasmus+ KA101 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği projemizle Avrupa’daki mülteci öğrencilerin eğitim sistemine uyumu konusundaki eğitim uygulamalarını inceleyerek biz de okulumuzdaki göçmen öğrencilerin, okula uyumu ve aidiyeti konusunda, onlara yardımcı olmayı hedefliyoruz.’’ dedi. Ayrıca proje kapsamındaki öğretmenlerin alacağı sertifikalar ve Europass belgeleri ile kurumun uluslararası düzeyde tanınacağını belirten BİLGİN, hareketliliğe katılacak öğretmenlerin kendilerini yabancı dilde ifade etme, farklı kültürlerle tanışma ve kendi kültürünü tanıtma, Avrupa’daki eğitim sistemi ve mesleki becerileri yakından görme fırsatı yakalayacaklarını da ifade etti.

Proje irtibat kişisi İngilizce Öğretmeni Derya ÖZCAN ÖZALAN ‘’Alacağımız eğitim sayesinde sınıflarımızda bulunan mülteci ve göçmen öğrencilerin yüreklerine dokunarak, onları eğitim sistemine dahil etmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, Avrupa’da alınan eğitimle öğretmenlerimiz de mesleki becerilerini Avrupa boyutunda geliştirebilecekler. Hareketlilik sonrası kurumsal, bölgesel ve ulusal bazda yapılacak olan çalışmalarla mülteci öğrencilerin eğitim sistemine adapte olmaları konusunda yaygınlaştırma çalışmaları yapılacaktır.’’ dedi. Mehmet Ali Atiker İmam Hatip Ortaokulunda mülteci öğrencilerle ilgili bir senedir çalışmalar yapıldığını belirten Özalan, e-twinning ile başlayan mülteci öğrenciler projesini Erasmus+a taşıdıklarını ifade etti. HASAN HÜSEYİN ALEMDAR

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.