1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konyalı Otomotivciler Oseg 2016 Konferansı İçin Bir Araya Geldi
Konyalı Otomotivciler Oseg 2016 Konferansı İçin Bir Araya Geldi

Konyalı Otomotivciler Oseg 2016 Konferansı İçin Bir Araya Geldi

Konya Sanayi Odası (KSO) 25 Mayıs’ta Konya’da başlayacak Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği ve Çözümü İçin Kümelenme (OSEG) 2016 Konferansı öncesi otomotivcilerle bir araya geldi.Konya Sanayi Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen...

A+A-

Konya Sanayi Odası (KSO) 25 Mayıs’ta Konya’da başlayacak Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği ve Çözümü İçin Kümelenme (OSEG) 2016 Konferansı öncesi otomotivcilerle bir araya geldi.
Konya Sanayi Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 4.’sü gerçekleştirilecek olan OSEG 2016 Konferansına ilişkin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Otomotiv meslek komitesi üyeleriyle bir araya gelinen toplantıda konuşan Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, Otomotiv Sektörünün Geleceği ve Çözümü İçin Kümelenme Konferansı’nın Konya için önemli olduğuna dikkat çekti. OSEG 2016 Konferansı’nın temasının yerli otomobil olduğunu hatırlatan Kütükcü, bu temanın ülkenin sıcak gündeminin de karşılığı olduğunu bildirdi. Kütükcü, “Bu konferans bizim için son derece önemli. Sadece Konya’mızın otomotiv sektörü için değil, Konya’mızın tüm sanayi sektörleri için çok önemli. Bu konferansı hep beraber ne kadar çok sahiplenir, katılımları yüksek düzeyde tutarsak, bu çalışmalarda sonuç almamız o denli kolay olur” şeklinde konuştu.
“DEVRİM OTOMOBİLİ SERGİLENECEK, FİRMALARA PLAKET VERİLECEK”
Konuşmasında OSEG Konferanslarının ilkinin 2010 yılında gerçekleştirdiğini aktaran Kütükcü, konferansın içeriği ile ilgili de bilgi verdi. Alanında uzman konukların, katılımcıları bilgilendireceği oturumların düzenleneceğini söyleyen Kütükcü, “2010 yılında yaptığımız ilk konferansımızın konusu Ar-Ge ve inovasyon idi. 2012 yılında yaptığımız konferansımızın konusu elektrikli otomobil, 2014 yılındaki konferansımızın teması da yerli motor olarak gerçekleştirilmişti. 25-26 Mayıs tarihlerinde yapacağımız OSEG 2016 konferansımızı da yerli otomobil teması ile gerçekleştireceğiz. 4 ana bölümden oluşacak bu konferansta, Küresel Tecrübeler, Türkiye’nin Yerli Otomobil Çalışmaları, Yeni Pazarlar ve Pazarlama Stratejileri ile Aftermarket oturumları düzenlenecek. Ayrıca, Konya’dan TS 16949 belgesi alan firmalara plaket takdim edilecek. İki gün boyunca, Konya’da üretilen otomotiv parçalarının yer aldığı sergimiz olacak. Bunun yanında, Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan devrim otomobilinin prototipi sergilenecek ve devrimin hikayesini anlatan fotoğraf sergimiz yer alacak. Devrim’in en genç mühendisi merhum Kemalettin Vardar’ın vefatından sadece 26 gün önce Odamıza verdiği özel röportaj da konferansımızda yayınlanacak. İkinci günün sonunda da yerli üreticilerimiz küresel firmalar ile ikili iş görüşmeleri yapma imkanı bulacaklar“ ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.