1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. KONYALININ BEKLENTİSİ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

KONYALININ BEKLENTİSİ

A+A-

Konyalı iktidar partisi olan AK Parti’ye kurulduğu günden bu güne büyük destek verdi. Yine son 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine en büyük tepkiyi veren illerin başında da Konya halkı vardı.

Tarih boyunca Konya halkı hep devletinin, milletinin yanında olmuş, gerektiğinde bu uğurda canını bile esirgememiştir.

Zaman zaman Cumhuriyet tarihi öncesinde de,  sonrasında da buna rağmen Konya merkezi hükümetlerden istediği desteği görmemiş, buna da razı olmuştur.

Özellikle hükümetlerde çoğu kez bakanlık nezdinde temsil edilmeyen Konya’ya son dönemde Başbakan, Cumhurbaşkanı olan R. Tayyip Erdoğan gelip, Konyalıların tabir yerinde ise gazını alıp,

“Sizin bakanınız benim” diyerek halkın tansiyonunu düşürmüştür. Son hükümet kuruluşunda da yine Konya’dan bakan çıkmadı ama AK Parti’nin merkez yönetiminde bazı isimler görev alınca biraz olsun rahatladık. Teselli bulduk.

Konyalı, yatırımların takipçisi konumunda ve verilen sözlerin yerine getirilmesini

istemektedir.

Konyalı metro istiyor.

Konyalı hastanenin hizmete açılmasını istiyor.

Konyalı hastanelerin daha verimli çalışmasını istiyor.

Konyalı FETÖ ve diğer terör örgütü üyelerinin temizlenmesini istiyor.

Konyalı kent içinde trafik sorunun bitirilmesini ve çevre yollarının bir an önce bitirilmesini istiyor.

Konyalı Konya’ya daha etkin ve üretime yönelik yatırım istiyor.

Yani Konyalı iş istiyor,

Konyalı aş istiyor.

Yolsuzlukların, uğursuzlukların üzerine gidilmesini istiyor.

Yani Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde verilen sözlerin yerine kısa zamanda getirilmesini istiyor.

Geçtiğimiz hafta başında Konya projeleri ile ilgili olarak Milletvekili Hüsniye Erdoğan yaptığı basın toplantısında bu konulara açıklık getirdi ve şöyle dedi:
Erdoğan, “Konya’nın daha çok hizmet alması için projeleri hayata geçirme hususunda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Sağlık sektöründe, merkez ve taşra ilçelerimizde projelerimiz aksamadan devam etmektedir. 500 yataklı Konya Numune Hastanesi’nin fiziki gerçekleşmesi şu anda yüzde 91,90’dır. Geçici kabulü içi, yapımcı firma tarafından TOKİ’ye başvuru yapılmış olup; Ağustos ayında gerekli kontrollerin yapılması planlanmaktadır. Kamu-Özel ortaklığıyla yapımı başlayan ve yatak kapasitesi 838’den bin 250’ye çıkarılarak inşaatı hızla devam eden Konya Şehir Hastanesindeyse fiziki gerçekleşme yüzde 27’dir. Toplam 122 kilometrelik Çevre Yolu’nun da 71 kilometrelik kesimi yaptırım programında bulunmaktadır. Yaptırım programına alınan ve ihale edilen 22 kilometrelik kesimin 2016 yılı sonuna kadar 18 kilometresi tamamlanmış olup, yapım çalışmaları devam etmektedir. Yolun 2016 yılında yatırım programına alınan 49 kilometrelik kesimi için ise ihale süreci devam etmektedir. Kayacık Lojistik Merkezi’nin de yapım ihalesi yapılmış olup, değerlendirme aşamasındadır” diye konuştu.
Metro konusuna da değinen Hüsnüye Erdoğan, “1. aşama 21,7 kilometre ve 22 duraklı Necmettin Erbakan Üniversitesi Kampüsü-Meram Belediyesi Ring Hattı’nın tatbikat projeleri bitmiş ve yapımı Kalkınma Bakanlığı yatırım programına alınmış olup, bu yıl içinde yapım ihalesine çıkacaktır. 2. aşama olan, Meram Belediyesi-Selçuk Üniversitesi Kampus Hattı’nın tatbikat projeleri Ağustos ayı içerisinde tamamlanacak olup 2018 yılında yatırım programına alınması hedeflenmektedir” dedi.
Türkiye’nin yoluna daha güçlü bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Hüsnüye Erdoğan, “Teşkilatımızdaki kongre sürecine start verildi. Şimdiden sonuçların ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. AK Parti olarak biz büyük bir aileyiz. Bu davada hizmet etmekte her kadememiz için büyük bir onurdur” şeklinde konuştu.

Bizde Erdoğan’a teşekkür ediyor ve söylenenlerin takipçisi olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyoruz.

**

Yazımı Seyit Nesimi’nin bir dörtlüğü ile bitireyim: Seyit Nesimi diyor ki:

Gülden terazi tutarlar
Gülü gül ile tartarlar
Gül alırlar gül satarlar
Çarşısı pazarı güldür gül.

Bu yazı toplam 585 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.