1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konyamun model birleşmiş milletler konferansı
Konyamun model birleşmiş milletler konferansı

Konyamun model birleşmiş milletler konferansı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından organize edilen lise ve üniversite öğrencilerinin katıldığı ve BM’nin simülasyonu olan ‘Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nın açılışı, 06 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşti.

A+A-

Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Bozbaş’ın Açılışın ilk konuşmasını İngilizce ve Arapça olarak yapmasının ardından kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir kulüp faaliyeti olarak başlayan bu çalışmanın bu aşamaya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konya’da üniversiteler ve belediyelerle birlikte uyum ve dayanışma içerisinde çalıştıklarını söyleyerek teşekkürlerini iletti. BM gibi bir kuruluşun simülasyonunu yapan bu gençlerle geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceklerini ifade etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu da konuşmasında Konya’da çok önemli işler yapıldığını, BM’de yapılan çalışmaların buraya taşındığını söyledi. Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. BM’nin bugün gerçek fonksiyonunu yerine getiremediğini de vurgulayarak bu çalışmanın BM’nin olması gerektiği gibi davranmasına katkı sunacağını sözlerine ekledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay konuşmasında Türkiye’nin büyük ve güçlü bir devlet olduğunu, BM’nin simülasyonunu yapan bu öğrencilerin dünyanın Türkiye’ye olan ihtiyacını bir kez daha gösterdiklerini söyledi. Dünyadaki tüm mazlumların ülkemizden bir beklentisinin olduğunu da vurgulayan Altay, ülkemizin geçmişten daha güçlü, gelecekte de şimdikinden daha güçlü olacağını ifade etti.

Konya’da ilk defa yapılan ve il dışından gelen öğrencilerle birlikte toplam 250 delegenin gerçekleştireceği bu  konferansın Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak 06-08 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirileceği söylendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.