1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya’nın arazileri altından kıymetli
Konya’nın arazileri  altından kıymetli

Konya’nın arazileri altından kıymetli

Konya’da yaşanan ekonomik ve soyo-kültürel gelişmeler şehir merkezi ve yakın bölgelerinde emlak ve gayrimenkullerin prim yapmasını sağladı. Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay,“Emlak ve gayrimenkul yatırımı, altından daha değerli gale geldi."dedi

A+A-

Ümit ÖZEL

Gelişen şehir şartları ve aldığı yatırımlarla Konya arazilerinin altından kıymetli hale geldiğini bildiren Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, yatırımcıların az ya da çok demeden emlak ve gayrimenkul yatırımı yapması gerektiğini söyledi. Bu yatırımlarla kısa sürede bile büyük primler elde edilebileceğine dikkat çeken Altınay, Konya’nın bir bölgesinin yatırım bölgesi olarak gösterilmesinin ise yanlış olduğunu söyledi. Şehir merkezi ve yakınındaki semtlerin tamamının şuan yatırım bölgesi olabileceğini ifade eden Altınay, “Tüm bölgelerde konut ve arsa yatırımı gönül rahatlığıyla yapılabilir. Bölge ve semt ayrımı yapmak doğru olmaz. Konya’mızın tamamı altından daha değerli bir yatırım aracı haline geldi.”ifadelerine yer verdi.

img_6630.jpg
TOPRAK ALTINDAN KIYMETLİ

Konya’nın tüm ilçelerinde ve semtlerinde arazi ve emlak yatırımlarının altından daha kıymetli olduğunu vurgulayan Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, yatırım yapmak isteyen herkesin gönül rahatlığıyla emlak yatırımı yapabileceğini söyledi. Gelişen sosyal ve kültürel yapının yanında eğitim, iş imkanları ve çeşitli etkenlerin Konya’nın tüm bölgelerini değerlendirdiğini aktaran Başkan Altınay, yastık altı yatırımların emlak ve gayrimenkul yatırımı ile daha karlı hale dönüştürülebileceğini belirtti. Konya’nın tüm bölgelerinin adeta şantiye havasında iş merkezi ve konut yatırımına çalıştığını belirten Başkan Sedat Altınay, “Bu dönemlerde yastık altı yatırım yapmaya gerek yok. Yastık altında duran yatırımlar ve diğer yatırım çeşitlerinin kar payı kadar da zarar ettirme payı var. Emlak ve Gayrimenkul yatırımları böyle değil. Bunlara yapılan yatırım en kötü ihtimalle alınan değerde işlem görür. Zarar ettirmez.”dedi.

img_6635.jpg
ZARAR EDENİ TARİH YAZMADI

Konya kent merkezinde son yıllarda yaşanan inşaat yatırımlarındaki patlama arazi fiyatlarında ciddi artışlara sebep oldu. Bunun yanında üniversitelere kayıt yaptıran öğrenci sayısındaki artış, iş gücü ihtiyacı dolayısıyla kente gelen yoğun göçler ile şehir gelişimine bağlı alınan göçler Konya’da ev fiyatlarının da düzenli olarak yükselmesini tetikliyor. Tüm bu etkenlerle birlikte arsa ve konut yatırımının zarar ettirme şansı olmadığına dikkat çeken Başkan Sedat Altınay, “Konya tarihinde emlak yatırımının zarar ettirdiği görülmemiştir. Özellikle günümüz şartlarında oluşan dengelere bakarsak en iyi değer kazandıran yatırım araçları emlak ve gayrimenkul diyebiliriz. Vatandaşlarımız bu alanlara yatırım yapmaktan korkmasınlar. Tersine biz bu yatırımları tercih etmelerini öneriyoruz. Emlak ve gayrimenkul kısa sürede ciddi kar ettirebilir.”ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.