1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Konya’nın Beyşehir ilçesinde Kitap Festivali açıldı
Konya’nın Beyşehir ilçesinde Kitap Festivali açıldı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde Kitap Festivali açıldı

Beyşehir Belediyesi Kitap Festivalinin Kültür sanat merkezinde açılışı yapıldı.

A+A-

Beyşehir’de Kültür Sanat Merkezindeki açılışa Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, İlçe Emniyet Müdürü Salih Erdem, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Yağcıoğlu, STK’lar, Meclis Üyeleri, Siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar ve yazarlar katıldı.

Festivalde Beyşehirli yazarların yanısıra, ülke genelinden eğitimci yazarlar, polisiye roman yazarları ve tarihçi yazarlarda yer aldı.

Ünlü yazar ve yayınevlerinin katıldığı Beyşehir Kitap Festivali’nde birçok ünlü yazar kitaplarını imzalayarak, okurlarıyla söyleşilerde bulundu. Açılışı yapılan Kitap Festivalinde hafta boyunca çocuklara ve yetişkinlere yönelik çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenecek.

Açılışa katılan Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır okumanın Beyşehir’de alışkanlık haline gelmesini vurgulayarak ilçedeki vatandaşlarımızın tüm dünyadan, tüm olaylardan haberi olsun dedi.

“Beyşehir’de okumak alışkanlık haline gelsin, dileğim o!”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır “Önce bize kitabı sevdirme, kitabı sevme, Dünyadan haber almak ve yaşam biçimlerini anlama adına bizlere bugün yapacağınız bu açılışla, kitap fuarımıza siz değerli yazarlarımızın emeğini takdirle karşıladığımı söylemek istiyorum. Kitap okumalıyız. Değerli hocam hep öğrencilerine onu anlatıyor zaten. İnşallah Beyşehir’in insanı okusun. Dünyadan haberi olsun, yaşamdan haberi olsun, birlikte iyi şeyler yapalım. Bu alışkanlık haline gelsin Beyşehir’de dileğim o!’Dedi.

Keskin, “Mayıs ayında daha büyük bir kitap fuarı olacak”

Kitap fuarı açılışında organizasyon danışmanı Barış Keskin fuar hakkında bilgiler vererek açıklamalarda bulundu.
Keskin, “Belediyemizin desteğiyle bugün resmi açılışımızı yaptık. Başkan beyimizin, Milli eğitim müdürümüzün, Emniyet müdürümüzün katılımıyla. Fuarımız bugün itibariyle bütün kitlesellerimizin hizmet vermeye başladı. 20 yazarımız var fuarımız da toplamda 6 tane yerelden eğitimci katılımcı yazarlarımız var. Dışarıdan gelen 14 yazarımız var. Okullarımız da söyleşiler, atölyeler yapacaklar yazarlık üzerine, bunu şimdiden bilgisini vereyim. Mayıs ayına daha büyük konseptli fuar hazırlığı yapacağız..”

Beyşehir Kitap Festivali Milli Egemenliğin 100. Yılında başladı

Atatürk kitapları yazarı Arif Basar “Beyşehir’de ilk defa düzenlenen bu fuarı, Belediye Başkanımız Sayın Adil Bayındır beyefendiye çok teşekkür ediyoruz. Onun sayesinde Beyşehirli çocuklarımız gençlerimiz ailelerimiz kitapla tanıştı, okumayla tanıştı, ülkemizin geleceği, hele milli egemenliğimizin 100. yılını kutladığımız. Milli egemenliğimizin 100. Yılında, böyle bir etkinliği başlatması beni son derece mutlu etti. Bir yazar olarak çocuklarımızın geleceğini, ülkemizin geleceğini, düşünerek böyle etkinliklerin olması beni son derece mutlu etti.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.