1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Konya’nın İstanbul çıkarması
Konya’nın İstanbul çıkarması

Konya’nın İstanbul çıkarması

Konya Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) İstanbul Yenikapı’daki 5. Konya Tanıtım Günleri yoğun olup Konyalıları buluşturdu.

A+A-

BÜYÜK BİR KATILIM VE COŞKU İÇİNDE BAŞLADI

KONSİAD tarafından İstanbul Yenikapı’da bu yıl 5. si düzenlenen Konya Tanıtım günleri programı büyük bir katılım ve coşku ile başladı. Konya tanıtım günleri dün görkemli ve kalabalık bir topluluğun katılımı ile gerçekleştirilirken, program 15 Aralık tarihine kadar devam edecek. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, yine AK Parti Konya Milletvekillerinden Ahmet Sorgun,  Abdullah Ağralı,  Hacı Ahmet Özdemir, Orhan Erdem, Eski Bakanlardan Ali Talip Özdemir, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik Yönetim Kurulu Üyeleri Konya, Antalya, İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Ve İzmir Şube Başkanları, Konya’dan Büyükşehir Belediyesi dâhil 14 belediyenin yetkilileri katıldı. Protokol konuşmalarının ardından Konya Tanıtım günlerinin açılışı, katılan protokol üyeleri ile birlikte gerçekleşti. Katılımcılar Konya stantlarını tek tek gezerek stantlar hakkında görevlilerden bilgi aldı. Konya’dan çok sayıda firmanın katıldığı etkinlikte özellikle ilçe belediyeler yörelerine yönelik ürün ve ilçelerinin diğer konularındaki tanıtımlarını yapma imkanını bulacak.

ÇELİK ‘İŞADAMLARIMIZ NEREDEYSE BİZ ORADA OLACAĞIZ’

Konya Tanıtım Günlerinin açılış konuşmasını Yapan KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, böylesi güzel bir organizasyonun 5’ncisini düzenlemekten guru duyduğunu belirterek KONSİAD’ın here geçen gün büyümeye ve güçlenmeye devam ettiğini söyledi. Başkan Çelik “Her geçen gün büyüyoruz. Türkiye’nin her yerinde KONSİAD olarak yapılanacağız.  Bununla birlikte Avrupa’da yeni şubeler açma yolundayız. İnşallah kısa sürede sonuçlanacak.  BİZ KONSİAD olarak iş adamlarımız nerede iş yapacaklar ise biz orada olmaya gayret edeceğiz. Yurt içinde ya da dışında ticaret yapacak Konyalı hemşehrilerimizin ticaretlerini en kolay şekilde gerçekleştirmeleri ve KONSİAD’ın Konyalının ismini en iyi ve güçlü şekilde duyurmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  Hiçbir siyasi partiye bağımlı olmadıklarını da sözlerine ekleyen başkan Çelik, “Biz partiler üstü bir yapıyız. Kimsenin siyasi görüşü bizi ilgilendirmez. Hiçbir partinin arka bahçesi olmadık. Sevdamız Konya, gururumuz Konya, herşeyimiz Konya”  şeklinde konuştu. Başkan Çelik konuşmasının son bölümünde İstanbul Valisi ve halkına kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti.

KONSİAD tarafından İstanbul Yenikapı’da bu yıl 5.si düzenlenen Konya Tanıtım günleri programı büyük bir katılım ve coşku ile başladı. Konya tanıtım günleri 15 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Programa Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ve Konya Milletvekili Leyla Şahinusta, Yine Ak Parti Konya Milletvekillerinden Ahmet Sogun,  Abdullah Ağralı,  Hacıahmet Özdemir, Orhan Erdem, Eski Bakanlardan Ali Talip Özdemir, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik Yönetim Kurulu Üyeleri Konya, Antalya, İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Ve İzmir Şube Başkanları, Konya’dan Büyükşehir Belediyesi Dâhil 14 Belediyenin yetkilileri katıldı.

‘KONYA’NIN DEĞERİNİ ARTIRACAĞIZ’

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, KONSİAD’ın ev sahipliğinde birlik ve beraberlik içinde güzel bir günde buluştuklarını belirterek ”Bugün KONSİAD’ın ev sahipliğinde birlik ve beraberlik içinde güzel bir gündeyiz. Hepimizin Konya’nın var olan değerlerini artırmak ve tanıtmak görevimizdir. Konya Büyükşehir belediyemiz en çok oyu aldı. 2 Bakanımız var Milletvekillerimiz var en önemlisi de Cumhurbaşkanımız ve Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan Bey her zaman Konya’nın yanında oldu. Bu gün buraya KONSİAD’I gücüne ve Konya’nın gelişimine katkı sunmaya geldik. Hazreti Mevlana’nın sevgi anlayışıyla kardeşliğimizin güçlü kılmaktır. Bizler Konya’nın değerlerini artırarak yolumuza devam edeceğiz Konya tanıtım Günlerine Konya’da 14 Belediyemiz katılmış gerek Konya’dan gerek İstanbul’daki Konyalıların buluştuğu bir gün oldu bizi burada buluşturan KONSİAD’a ve katılan hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Eski bakanlardan Ali Talip Özdemir ise programda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek ” Biz buraya Genel Başkanımız Kemal Çelik Gel dediği için geldik Hz. Mevlana bütün dünyaya gel diyor. Olduğun gibi gel diyor mesnevisinde sevgi ve muhabbette güneş gibi ol diyor.  Hazreti piri bütün dünyayı Konya’ya çağırıyor. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.

‘İLAHİ AŞKIN ŞEHRİ KONYA’

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ise yaptığı selamlama konuşmasında “ İçinizden bir kardeşiniz olarak en kalbi duygularla sizleri selamlıyorum bir Konyalı olarak sizlerleler bir aradan mutluyum. Anadolu Selçuklu devleti başkenti Konya’dan Osmanlı başkenti İstanbul’a hoş geldiniz KONSİAD’ın genel başkanı Kemal Çelik’e yürekten teşekkür ederim Konya’mız büyük bir şehirdir. Gurbetteki Konyalıların gözü ve gönlü Konya’dadır. İlahi aşkın şehridir. Şehrimiz Konya için el birliği ve gönül birliği ile çalışıyoruz. Konya’nın çıtasını daha yukarı çıkartmak için el birliği ile çalışmaya deva edeceğiz “ diye konuştu. Konya Milletvekillerinin konuşmalarının ardından Konya Tanıtım günlerini açılışı katılan protokol üyeleri birlikte gerçekleşti.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.