1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya’nın tanıtılacak çok zenginliği var
Konya’nın tanıtılacak çok zenginliği var

Konya’nın tanıtılacak çok zenginliği var

Dr. Mehmet Portakal, Konya Sağlık Turizmi Derneği hakkında bilgi vererek, “Farklı ülkelerden gelen insanlar sadece sema töreni izlememeli. Konya’da tanıtılacak çok zenginlik var.” dedi.

A+A-

Nagihan ÇAPKIN

Fizik Tedavi ile Rehabilitasyon Biyokimya Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Mehmet Portakal Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yusuf Gürbüz’ü ve Genel Yayın Yönetmeni Dursun Seyis’i ziyaret etti. İlk olarak Hakimiyet Gazetesi’nin 21. yılını kutlayan Dr. Mehmet Portakal, gazetenin başarıların devamını dileyerek nice 21. yıllarda güzel haberlere imza atmanın gururun yaşanmasını diledi.  Yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Dr. Portakal, öncüsü olduğu Konya Sağlık Turizmi Derneği’nin çalışmalarını anlattı. Mayıs’ta kurulan derneğin üyeleri hakkında özel bir ekibin olduğuna dikkat çeken Dr. Portakal, “Bu sektörün içinde olan eğitimini öğretimini yapan Turizm Fakültelerimiz, Tıp Fakültelerimizin Dekanları,  sağlık turizmi konusunda tecrübeli TURSAB üyesi olan büyük seyahat acenteları, belediyemiz, özel, kamu ve üniversite hastaneleri var. Bu alanla hizmet verebilecek, Konya’nın tanıtımına önem veren, Konya için bir şeyler yapmaya çalışan kamu özel hepsini üyemiz yaptık.” ifadelerini kullandı.

2023 HEDEFLERİNE ULAŞACAĞIZ

Günün hastalıklarıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını ifade eden Dr. Portakal, günümüzde sağlık turizminin çok güncel olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 hedeflerine ulaşmak için sağlık turizmini çok önemsediğini kaydeden Dr. Portakal, “Cumhurbaşkanımız onunla ilgili çeşitli illerde Sağlık Turizmi Dernekleri kurulması konusunda talimat verdi. Konya’da da böyle bir çalışma başlattık. Meram Tıp Dekanı, Selçuklu Tıp Dekanı, Turizm Fakültelerinin Dekanları özel bir ekibimiz var. Konya’da sağlık alanında gelişmiş olan ileri tıbbi teknik düzey var. Biz bunu yurt dışındaki hastalarına da tanıtabilmek istiyoruz. Bu alanda Konya hem İslam ülkelerinden hem Avrupa ülkelerinden yabancılara da sağlık alanında da bir şeyler verebilsin. Hem şehrimizin tanıtımı hem de insanların istihdamına yönelik çalışmalarla ilgileniyoruz. Bu konuda bazı çalışmalar yapıyoruz. Bir şeyler üretmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

KONYA’DA TANITILACAK ÇOK ZENGİNLİK VAR

Dr. Portakal, Konya için sağlık turizmi çok önemli olduğuna dikkat çekti. Konya’daki üniversite hastanelerinin gelişmişlik düzeylerinin ileri seviyede olduğunu belirten Dr. Portakal sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Zaten Hz. Mevlana sebebiyle Konya’ya farklı ülkelerden insanlar geliyor. Biz bunu sağlık alanında ülkemizin gelirini nasıl arttırabiliriz şeklinde kullanmak istiyoruz. Mevlana törenlerinin sadece sema töreniyle kalmaması gerekiyor. Konya’da gerçekten tanıtılacak çok zenginlik var ama  bir hareket lazım. Bizde kendi alanımızda ne yapabiliriz onunla uğraşıyoruz.”

img_8090.jpg
SELÇUKLU’DA TIP MERKEZİ AÇACAĞIZ

Son olarak Selçuklu’da Nov Otel karşısında yeni Tıp Merkezi açacaklarının müjdesini veren Dr. Portakal, bayramdan sonra açılacak olan Tıp Merkezi’nde birimlerinin daha geniş olduğunu 10-12 branşta hizmet vererek küçük hastane olacağını kaydetti.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.