1. YAZARLAR

  2. A.Osman Renklibay

  3. KONYASPOR İŞİ ÇOK ZORLAŞTIRDI
A.Osman Renklibay

A.Osman Renklibay

Yazarın Tüm Yazıları >

KONYASPOR İŞİ ÇOK ZORLAŞTIRDI

A+A-

Konyaspor Malatya önüne Alanya’nın da deplasmanda galip gelmesiyle mutlak galip gelmek için çıkmıştı.Ancak  geçen haftaya göre bir nebze iyi görünen  Yeşil-Beyazlıların ataklarında adeta bal yapmaz arı mantığı vardı.
İlk yarıda her iki takımda ciddi bir gol pozisyonuna giremedi. Malatyaspor  rakibi önünde top oynamaktan çok, Konyaspor’a  oyun oynamamak ve sürpriz bir gol arayışı içinde idi. Konyaspor bana göre yine eksik yeri gol yollarında etkili olamayışı idi. Gol ümidi olarak alınan Yahoviç ilk yarıda bir kez topla müsait pozisyonda buluştu. Bu oyuncu topu kafa ile auta attı. Eto’nın çabası var ama, çok yeterli de görülmedi. Eto’nun oyundan çıkması Malatyaspor’un işini kolaylaştırdı. Bu değişiklik bence çok yanlıştı am,aynı yanlış Fofana’nın ilk 11 de yer almayışıydı. Konyaspor’un gol pozisyonu yoktu. Bu oyuncunun değişimi ile Konyaspor’un oyun etkinliği de bitti.
Mehmet Özdilek’in hamleleri yetersiz kalınca, bu maçtan da umulmadık ve ağır bir yenilgi aldı. Ara transferlerde alınan oyuncularda bu maçta bir varlık gösteremedi. Bundan sonra Konyaspor’un işi daha da zorlaştı.
 

Bu yazı toplam 508 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar