1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. KONYA'YA KATRİLYONLUK YATIRIM
Ahmet Turan

Ahmet Turan

Yazarın Tüm Yazıları >

KONYA'YA KATRİLYONLUK YATIRIM

A+A-

Konya geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı. Bu hafta sonu Pazar günü yapılacak yerel seçimler için partisince düzenlenen mitinge katılan Erdoğan tarihi Alaaddin Tepesi yanındaki eski Adliye binasının olduğu yere yapılan Kılıçarslan Meydanı’ndan dünya ya seslendi.
Benim yârim bezden kilim
Dokur Konya da Konya da 
Bülbül olmuş dertli dilim
Şakır Konya da Konya da 
Kardeşim kendinden geçmiş
Nur çeşmesinden su içmiş
Hasret kitabını açmış 
Okur Konya da Konya da 
Gurbet ekmek ben katığım
Nişansız düşmüş tetiğim
Yazılmış nüfus kütüğüm 
Şükür Konya da Konya da 
Mevlana’nın sezmediği
Mantıkların çözmediği
Kitapların yazmadığı 
Fikir Konya da Konya da.
Bu Konya şiirini okuyarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı bir anda miting alanında kendisi izlemeyen gelenleri öyle bir coşturdu ki, tüm ilçelerin isimlerini tek tek sayarak meydanı selamlayınca bu işte bir bilen olduğunu da aktif siyasetin içerişimde bulunanlara bir kez daha gösterdi.
Meydanda kendisine uzatılan özel istek notunu, konuşmasını keserek dikkatlice okuyup telefon numarası olmadığı eksiğini görerek geri göndermesi ise samimiyetinin göstergesinin yanında bu işte nam yapan ‘sigara kağıdı’ siyasetçilerinden olmadığının kanıtıydı.
Ancak şu mesajı çok dikkate değer.
“Biz de Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklarımız olarak Konya'nın her mücadelesinde bugüne kadar nasıl olduysa yeni sistemle bundan sonrada yanında yer alacağız. Artık eskisi gibi değil. Cumhurbaşkanı, Kabine, Konya Büyükşehir, ilçeler, üçlü mekanizma, inşallah el ele Konya'yı daha ileriye götüreceğiz." 
İnşallah temeli atılan 65 milyon dolarlık Aselsan ortaklı yerli ve milli silah fabrikası ise Konya ya ayrı bir zenginlik daha katacak.
Aslında gönüllerin şehri olan Konya’ya gelecek her yatırım ayrı bir zenginlik demektir. Konyalılar da buna layıktır.
 

Bu yazı toplam 1543 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar