1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Kör, Sağır Ve Dilsiz Olmayalım!…
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Kör, Sağır Ve Dilsiz Olmayalım!…

A+A-

Tarih boyunca darbeler, devrimler, beraberinde adaletsizliği, katliamları, haksızlıkları, acıları ve gözyaşını beraberinde getirmiştir. Ancak İslâm inkılâbı müstesna. Zaten ona da İnkılâp diyoruz.
Mısır’daki son durum içimizi daha bir acıttı.
Dışarıdan ve içeriden tezgâhlanan bir proje dâhilinde gücü elinde bulunduran ordu kendi halkının seçtiği bir cumhurbaşkanı ve hükümete karşı gayrimeşru yollardan müdahale yaptı. Millî iradeyi ve milleti hiçe saydı. Fakat bu müdahaleye kapalı kapılar ardında onay verenler “Darbe” demekten bile imtina ettiler, sessiz kaldılar. Dünyaya nizam vermeye kalkışan NATO, BM, AB, ve ABD, her zaman olduğu gibi cibilliyetlerinin gereği, bu haksız ve orantısız güç kullanmaya sessiz kalıp darbe terimini kullanamadılar.
Türkiye'nin dışında hiç kimsenin gık’ı çıkmadı. Mısır halkından İhvan (Müslüman kardeşler) askerî müdahalenin ardından sokaklara, meydanlara inerek bu haksız ve hukuksuz müdahaleye karşı sesini yükseltti. Milyonlarca Mısır halkı da buna destek verdi ve darbeye karşı dik duruşunu sürdürerek Mursi’ye sahip çıktı.
Cuma namazı sonrasında Rabiat-ül Adeviyye meydanında direnişte olan halkın üzerine darbe ordusunun asker ve polislerince kurşun yağdırıldı. O gecenin sonunda iki yüz kişi şehit olurken, beş bine yakın direnişçi de yaralandı…
Bütün dünya sağır, kör ve dilsiz…
Mısır'da askeri darbenin yapıldığı ilk günden itibaren en sert tepkiyi gösteren Türkiye, bu katliam için de yine Mursi ve millet iradesinden yana tavır koyarak şiddetle kınadı.
Birçok şehirde olduğu gibi Konya’da da duyarlı sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde gerekli tepkiler gösterildi. Dün gece saat 02.00’de Kapu Camii’nde toplanarak teheccüt namazları kılındı, dualar edildi. Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, TYB Konya Şubesi Başkanı M. Ali Köseoğlu ve birçok sivil toplum önderinin de bulunduğu namazda gözyaşları içinde Allah(cc)’a şikâyet ve niyazda bulunuldu. KonTV aracılığıyla tüm dünyaya naklen yayın yapıldı.
Emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin marifetiyle tüm dünyada Müslümanları katletmeye, sindirmeye, sessiz kalabalıklar haline getirip sömürmeye yönelik projelere kör, sağır ve dilsiz kalanlar; unutmasınlar ki bu akan kanlar, mazlumların ve yetimlerin âhları, bu gözyaşı selleri bir gün gelir sizi de boğar.
Amerika, İsrail, Avrupa ve taşeronlarıyla işbirlikçileri şunu bilmelidirler ki; Allah’(cc)tan korkan O’nun kulluğu ve rızasından başka bir şey gözetmeyen Müslümanlar için bu dünyanın hiçbir değeri yoktur.
Mısır'da, Suriye’de, Filistin’de, Arakan’da ve dünyanın birçok yerinde yaşanan bu katliam ve zulümler, sadece oraların halklarını ilgilendiren acılar değil, aynı zamanda bütün yeryüzü Müslümanlarına yöneltilmiş bir gözdağı, tehlike ve tehdittir.
Bugün onlara, yarın bize…
“Susma, sustukça sıra sana gelecek…”
Tarih tekerrürden ibarettir…
Korkalım ey Müslümanlar!...
Yeryüzü Mazlumlarının beddualarından korkalım!...
Mısır'da kafasına keskin nişancıların ateş ettiği kadınların akan kanlarından korkalım!...
Baltacıların doğradığı çaresiz Müslümanların şahadetlerinden korkalım!...
Ey Müslümanlar!
Unutmayalım ki; bu ülkede de sermayenin, işbirlikçi medyanın, hukuksuz hukukçuların, soygun ve vurgun çetelerinin, elitlerin, seçkinlerin, mafyavari oluşumların izin verdiği kadar özgürüz!...
Hür irademizle yalnız Allah(cc)’a kul ve Hz. Peygamber(sav)’e ümmet olamadıkça özgür değiliz!
Dik duralım ve susmayalım!
Kör, sağır ve dilsiz olmayalım!...
Susarsak, sıranın bize de geleceğini unutmayalım!...
Sıranın bize de gelmesğ için gezi yürüşü adı altında provaların yapıldığını hâlâ anlayamadık mı?!...
Mısır'da ve diğer ülkelerde hunharca katledilen kardeşlerimize Allah(cc)'tan rahmet diliyorum. Rabbim şahadetlerini kabul buyursun. Yakınlarına ve dünya Müslümanlarına uyanma, zulme karşı direnme ve İslâmî bir hayat yaşayabilmemiz için hayırlı, bereketli uzun ömürler diliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.