1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Korkmaz dönemi hayırlı olsun
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Korkmaz dönemi hayırlı olsun

A+A-

Dün(Çarşamba) itibariyle İttifak Holding Konyaspor Bülent Korkmaz ile 1,5 yıllık olmak üzere sözleşme imzaladı. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Yöneticilerin ve hocanın teknik heyetinin  yer aldığı kalabalık bir basın toplantısı yapıldı. 

Hocayı heyecanlı buldum. Sözlerine camianın teknik imkanlarını överek başladı ve taraftarları methiyeledi. Son haftalarda taraftarların takıma katkısı tartışılsa da stadyumda oturmuş bir kitle var. Belki de takımlarının gol orucuna girmesine tepki vermiş olabilirlerdi. Bülent Hoca'nın heyecanı ve hırsı taraftarlara sirayet ederse zor haftalar daha az sancılı atlatılabilir. Kolay değil Korkmaz'dan beklenen, fikstür itibariyle zorlu maçlar oynanacak. 

Bülent Korkmaz ile ilgili iki endişem bir de pozitif yorumum var. Hocanın takımları kötü sonuçlar aldığında rüzgarı çevirmede yani olumluya döndürmede sorunlar yaşamıştı. Kısa süreli sözleşmeler de bunu gösteriyordu. Ama hocanın kendisinin de söylediği gibi imkanları ve taraftarları olan bir camiaya geldi. Rüştünü ispat etmesi için iyi bir fırsat. 

Hocaya toplantıda futbolculuğundaki gibi agresif bir takım mı göreceğiz yoksa dengeli mi diye sorduğumda zamanı işaret etti. Futbolculara o hırsı aşılayabilirse Korkmaz takımı iyi yerlere götürebilir.

Bir anektod Aykut Kocaman'a gelsin. Bülent Korkmaz, yöneticiler, taraftar herkesin saygısını ve teşekkürünü alarak veda etti. Bazen olmayanca olmuyor. Rıza hocadan ah mı aldın mı hocam bilmiyorum ama Kocaman yürekli bir  teknik adamsın, yolun açık olsun. 

Bu yazı toplam 540 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar