1. HABERLER

  2. KAYSERİ

  3. Kosb’dan Ramazan Ayında Birlik Mesajı
Kosb’dan Ramazan Ayında Birlik Mesajı

Kosb’dan Ramazan Ayında Birlik Mesajı

1

A+A-

Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürü Tahir Nursaçan, Ramazan ayının birlik olduğuna dikkat çekti ve “Ramazan’da ben merkezli düşüncelerden arınarak, biz olalım.” dedi.
Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürü Tahir Nursaçan, Müslümanların Ramazan ayını kutlamak için yazılı mesaj yayımladı. Ramazan ayının, Müslümanlar için, paylaşma ve yardımlaşma açısından fırsat olduğunu dile getiren Tahir Nursaçan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ramazan Ayı Kur’an Ayıdır. Rahmet, fazilet ve günahlardan arınma ayıdır. Bu kutlu ayda gönül dünyamızı bütün kardeşlerimize açarak, huzur ve mutluluğa vesile olmak hepimiz için büyük bir kazanım ve bahtiyarlık olacaktır. Ramazan’ın rahmet ikliminde hep birlikte kardeşliği solumalıyız. ‘Ben’ merkezli düşüncelerden arınarak ‘Biz’ merkezli düşüncelerle kimsesizlerin kimsesi olmalıyız. İnsanın yalnızca zor durumda iken değil, hayatın her anında ilgi ve desteğe, uzatılacak bir ele, gönül alıcı bir söze, içten bir tebessüme ihtiyacı vardır. Aç ve yoksulların halinden anlıyor olmamız, açla ve yoksullara bir yardım elini uzatmadığımız sürece bize dönen bir faydası olmayacaktır. Unutulmamalıdır ki, yoksulluk sadece varlığın yok olması değildir. Yoksulluk aynı zamanda içimizdeki merhamet, şefkat ve hoşgörü gibi insani değerlerin de yok olması demektir. Kerkük’te, Halep’te, Bağdat’ta, Bayır Bucak’ta, Urumçi’de, Somali’de, Arakan’da ve dünyanın neresinde olursa olsun baskı, zulüm ve şiddet altında olan, mazlum ve mağdur durumdaki kardeşlerimize maddi-manevi desteklerimizi daha da artırmalıyız. Kendisi için istediğini kardeşi için de istemek, kendisi için istemediğini onun için de istememek müminin vazgeçilmez ahlâki bir değer olduğunu her zaman hatırımızda tutmalı ve ona göre davranmalıyız. Bizlere düşen görev, Ramazan’ın o maneviyatından en güzel şekilde istifade etmek, rutin bir hale dönüştürmemek olmalıdır. Ramazan Ayı’nın milletimize, İslam alemine huzur, barış, kardeşlik ve getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.