1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Köse; “Kadınların ezilmesine izin vermemeliyiz”
Köse; “Kadınların ezilmesine izin vermemeliyiz”

Köse; “Kadınların ezilmesine izin vermemeliyiz”

CHP Konya İl Kadın Kollarının düzenlediği Sivil Toplum Örgütleri ile bir toplantı düzenledi

A+A-

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, “Bu hafta Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ü Anma Haftasıdır. Kadınlar olarak Önünde saygı ile eğiliyoruz.  Asla Atatürk ve Cumhuriyetimizden vazgeçmeyerek, milletimizle birlikte sonsuza kadar sahip çıkacağız.  Cumhuriyet aynı zamanda bir kadın devrimidir. Onun için değerlerine ve kazanımlarına sahip çıkmak bizlerin görevidir.  Demokrasiyi yaşatmak için çalışacağız. Cumhuriyetimizi yeniden ayarlarına döndürmek için hep birlikte mücadele edeceğiz.  Ben değil, biz olacağız. Biz olmayı başardığımızda partimiz iktidar olur. Öyle ise ben değil biz olacağız. Birlikte olursak başarırız” dedi.
Kadınlarımızla Birlikte Sahip Çıkacağız
CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kadınlarımıza haklarını teslim etmiş olup, kadın ve erkek ayrımı yapmamıştır. Eşit vatandaş anlayışını vermiştir. Günümüzde kadınlarımızı iş hayatı ve sosyal hayattan uzaklaştırıp, eve hapis eden bir anlayış vardır.  İktidarın bu yaklaşımını kadınlar olarak hiçbir zaman unutmayın.  Konya’da kadınlarımızla birlikte çalıştık ve işbirliği yaptık. Her zaman yanlarında oldum. Bir kadın devrimi olan cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkacağız.”
Devlet Anadır. Ana, Hiçbir Evladını Ayırmaz
CHP Yüksek Disiplin Kurulu(YDK) Üyesi Gülsüm Filorinalı, “Siyasette kadın olmak ve mücadele vermek zordur. Partimiz beni 2. Sırada milletvekili adayı olarak gösterdi. Kadınların desteği olmadan hiçbir şey olmaz. Bir ülkede kadınlara yönelik zulüm artıyorsa orada vicdanlı kadınlara ihtiyaç vardır. Neden devlet ana deriz. Çünkü Ana hiçbir evladını ayrım yapmaz. Bugün kadınlar toplumdan uzaklaştırılmak isteniyor. Sokaklarda katlediliyorlar. Artık ayağa kalkıp mücadele zamanıdır. Bugüne kadar verdiğiniz mücadeleden dolayı sizleri alkışlayarak, gurur duyuyorum” diye konuştu.
Konya Güzel Bir Şehir
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Konya çok güzel bir şehirdir. Tarımsal sulamada da sorunları var. En çok göçebe göçmenlerin yaşadığı bir şehirdir. Konya’da Türkiye’nin bir özetidir. Temel sorunlara bakarsak başta demokrasi, ekonomi, eğitim, dış politika, kadın cinayetleri gibi sorunlar vardır. İktidar tarafından güçler ayrılığı ilkesi yok edildi. Yargı tarafsız değildir. Bütün bunların çözümü var. Güç birliği ilkesini ve hukukun üstünlüğünü yeniden sağlamalı, liyakat devlet kurumlarının temeli olmalıdır.  Bugün ekonomi dip yapmış olup, iyi değildir. Açlıktan İstanbul’da 4 tane genç intihar ettiği üretemeyen bir Türkiye olduk. Enflasyon oranları diğer ülkelere göre yüksektir. 16 milyon insanımız yoksulluk sınırı altındadır. Gençlerimizin çoğunluğu işsizdir. 9,5 milyon kişi kayıt dışı olarak çalışıyor. Bütün bu sorunların çözümü de üreten bir Türkiye’yi yeniden inşa ederek, cumhuriyetimizin ayarlarına dönmektir. Bunun içinde cumhuriyetimizin ayarlarına dönmeliyiz. Başka da çare yoktur. En çok kadınlarımız eziliyor. Bu kabul edilir bir durum değildir.  Ekonomiyi iyileştirip, eko sisteme dönmeliyiz. Bölgesel farklılıkları ortadan kaldırmalıyız. Eğer sosyal devlet olacaksak bunları yapmalıyız. Biz kadınlar olarak ülkemizin gidişatına ve kadınların ezilmesini izin vermemeliyiz. Tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, birlikte mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.