1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. KOSGEB’ten Sahada Bilgilendirme
KOSGEB’ten Sahada Bilgilendirme

KOSGEB’ten Sahada Bilgilendirme

2016 yılında uygulamaya konulan KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 400’ün üzerinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi ve bu toplantılar çerçevesinde 14 bin 87 işletmeye bilgilendirme yapıldı.

A+A-

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 300 Milyon TL’lik destek için, bütün illerde bilgilendirme toplantıları düzenleyerek, KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek programı başvurusu için işletmelere başvuru süreçlerini anlatıyor.

14 BİN 87 İŞLETMEYE BİLGİLENDİRME YAPILDI
2016 yılında uygulamaya konulan KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programının ilk çağrı döneminde yayınlanan, “Geleneksel İmalat Sanayi KOBİ’lerinde Katma Değerin Arttırılması” ve Türkiye genelinde, “Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji KOBİ’lerinde Kapasite Geliştirme” başlıklarındaki çağrılar için 400’ün üzerinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi ve bu toplantılar çerçevesinde 14 bin 87 işletmeye bilgilendirme yapıldı.

2 BİN 162 PROJE ÖN ONAYDAN GEÇTİ
1 Nisan - 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında ilk çağrı dönemine ait 2 bin 980 adet proje başvurusu alınırken, 2 bin 162 adet proje başvurusu ön onaydan geçti. Ön onayı gerçekleşen projelerin bin 47 tanesi “Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji KOBİ’lerinde Kapasite Geliştirme” alanında, bin 115 tanesi ise “Geleneksel İmalat Sanayi KOBİ’lerinde Katma Değerin Arttırılması” alanında olmak üzere toplamda 2 bin 162 adet proje ön onaydan geçti.

TOPLAMDA 300 MİLYON TL’LİK BÜTÇE 3 AYRI BAŞLIKTA ÇAĞRIYA ÇIKTI
KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında KOSGEB üç çağrıdan oluşan ikinci bir çağrı daha yayınladı. Projeden faydalanabilecek KOBİ ve Girişimciler 30 Mayıs - 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvuru yapabilecekler. Destek programı kapsamında, Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesine 50 Milyon TL, Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirmeye 150 Milyon TL ve KOSGEB Destekli Girişimlere İvme konu başlığında 100 Milyon TL ile toplamda 300 Milyon TL’lik bütçe 3 ayrı başlıkta çağrıya çıkıldı.
KOBİ ve Girişimcilerin yapacağı proje başvurularında Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesi konu başlığında proje destek üst limitinin 100 bin TL’si geri ödemesiz olmak üzere toplam 250 bin TL, Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme konu başlığında 300 bin TL’si geri ödemesiz olmak üzere toplamda 600 bin TL, KOSGEB Destekli Girişimlere İvme konu başlığında ise, 100 bin TL’si geri ödemesiz olmak üzere toplamda 250 bin TL şeklinde olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.