1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. KRİZ UZUN SÜRECEK GALİBA !...
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

KRİZ UZUN SÜRECEK GALİBA !...

A+A-

Bundan yaklaşık 500 yıl önce yaşamış Makyavel “Prens” kitabında hükümdarlara öğütler verirken iki temel noktayı vurguluyordu:
İktidarda kalmanı gerektiren bir hedefin olacak ve iktidarda kalmak için her şeyi yapacaksın. 
Sanırım dün böyle idi, bugünde böyle gibi…

Önce şunu yazayım.

Mülga YSE, daha sonra Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğüne işçi statüsünde ve merhum Dr. M. Hulusi Baybal’ın desteği ve girdiğim sınavla girdim. Önce miracı, sonra büro memuru, daha sonra da askerlik sonrasında Personel şefi ve  İdari ve Mali İşler Müdürlüğü görevinde bulundum.

Onlarca işçi sınavı yaptım.
Disiplin Komisyonu başkan yardımcılığı yaptım.
Sayısız ödeme evraklarına imza attım.

O dönemde Karaman ve Aksaray il olmuş, bu iller Konya’ya bağlı olması nedeniyle  bu illere  ilk YSE kuruluşlarında  bölge Müdürü merhum  Metin Özdilek, şimdilerde  Yol-İş sendikası genel Başkan yardımcısı Bekir Avcı ile birlikte  300 eleman sınav yaparak aldık.
Yine  15 yıl futbol hakemliğinde yüzlerce maçta  Konya’da ve Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde hakemlik yaptım. Süper ligde 5 yıl  gözlemcilik yaptım. Onlarca vilayette futbol hakem kurs hocalığı yaptım.
Hatalarımız olmuştur. Çok şükür kimse satıldı, alındı diyemedi, diyemez.


Son Bölge müdürüm merhum  Metin Özdilek’ti ve bir gün bana  “ Senin hiçbir isteğin olmaz mı ?” diye sordu. Bende özel işler istemem müdürüm dedim.Yine Konya Valilerinden sağ ise kulakları çınlasın, vefat etmişse  Allah rahmet eylesin Atilla Vural’a    hakemler derneği için bir talepte bulunduğumda  “Kendin için de bir şey iste” diye takılmıştı.

Yine yıllardır ve  çok aktif olarak  30 yıldır çeşitli gazete ve televizyonlarda idarecilik yaptım. Kimseye eğilmedim, kimseyi de karalamadım.

Bu zaman içinde  neyi duyduğum, gördüğüm ve tespit ettiğim varsa onu yazdım. Kimseye diyet borcum olmadı. Sadece idarecilik, gazetecilik yaptım. İşte böyle olursanız, çıkar ilişkileri içine girmezseniz çok şeyleri net görüyor ve yazıyorsunuz.

Şimdi bir noktaya gelmek istiyorum.

Bundan 15 yıl önce  yerel bir gazetede  idarecilik ve köşe yazarlığı yaptığımda  Fetullah Gülen ile bir yazı yazmıştım da, başıma gelen kalmamıştı. Bir çok dost bildiğimiz insanlar arkamızdan, hatta yüzümüze karşı hakaret etmiş, küfür etmişti.

Zaman her şeyin en iyi ilacıdır. Zaman  gelinen noktada bizi haklı çıkardı.Bugün görüyorum ki, bana bunları reva görenler “Sen haklıymışsın” demektedirler.
Onların övdükleri, hatta önünde eğildikleri kimseler nasıl Türk düşmanı olduklarını bugün görüyorlar.. İşte FETO,

İşte Zarraf,
Şanlı Bayrağımız önünde resim çektirten, 
Milli damat yapılan,Hayır sever kişi olarak lanse edilen bu kişinin gerçek yüzü  ortaya çıktı.


Bundan sonrası ne olacak bilmiyorum.
Ancak bu samandan daha çok duman çıkacak gibi görünüyor.
MHP lideri Devlet Bahçeli’nin bir sözüne katılıyorum.


“Bu şarlatan kim oluyor da,  bizi dünya bu şarlatan ile yargılamaya kalkıyor.”dedi.
Bugün gerçek yüzleri ortaya çıkan kimseler iyi niyetle görev verildi. Değer verildi. Bundan sonrası geleceklere çok dikkat etmelidir.
İşte bir Savcı:
Dünlerde  nerede ise payitaht verilen bu savcı bozuntusu, bugün kırmızı bülten ile aranıyor.
Aynı şekilde bakanlar, 
Valiler ve bürokratlarda var.
Yazar Saygı Öztürk ile dostluğum uzun yıllar ötesinden gelir . Onun  “Ölüm Kuyuları”, “Belgelerle Ergnekon” “ Balyozda kumpas”
“Okyanus ötesindeki Vaiz “ gibi kitaplarını okudum. Hatta bazı yazılarını benimde kurucusu olduğum yerel bir gazetede yayınladım.
Beni ve  Saygı Öztürk’ü yargılayanlar acaba şimdi bu olaylar karşısında ne düşünüyorlar doğrusu merak ediyorum.

Yani yukarıda da belirttiğim gibi Türk Milleti bir girdap içinde. Bu girdaptan çıkmak için çok çalışacağız. Dik duracağız, bölünmeyeceğiz. Bölmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz ve her şeyi en iyi şekilde analiz edip, hareket etmemiz gerekir.Yoksa başka hainler, FETO’lar, Zaraflar    bu necip milleti kullanabilir. Bunları tanımak zorundayız. Etrafınıza, yakınınıza iyi bakın. Başka çare yok.

Ünlü bir sözdür:
Deneyim, ancak kendisinden yararlanacağınız an gelip geçtikten sonra öğrenilen derstir.

 

Bu yazı toplam 318 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum