1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Krizden çıkışın yolu: Reklam
Krizden çıkışın yolu: Reklam

Krizden çıkışın yolu: Reklam

Reklamcı Hüseyin Toptaş ekonomik bir kriz yaşanması hayatın durduğu, ekonomide kıyametin koptuğu manasına gelmez. Krizin üzerine kuluçkaya yatarsanız yeni krizler doğar. Krizin etkisini asgariye indirmek için reklam bütçelerini artırmak gerekir dedi.

A+A-

Reklamcı Hüseyin Toptaş yaptığı açıklamada, ekonomik bir kriz yaşanması hayatın durduğu, ekonomide kıyametin koptuğu manasına gelmez. Krizin üzerine kuluçkaya yatarsanız yeni krizler doğar. Krizin etkisini asgariye indirmek için reklam bütçelerini artırmak gerekir diyerek şunları söyledi:
“Haber bültenlerinde, konkordato ilan eden, iflas eden firma haberlerine sıkça rastlamaktayız. İnkar da edilse kabul da edilse yaşanan ekonomik bir kriz var. Krizin olması hayatın durduğu, ekonomide kıyametin koptuğu manasına gelmez.  Üreticiler mevcut hallerini korumak ve ayakta kalmak için krizi atlatmanın yolu olarak B ve C planlarını uygulamaya koyuyorlar. Bu planların içinde de önce reklamı kesiyorlar sonra da elemanları işten çıkararak krizi atlatmaya çalışıyorlar.
Krizler ne hayatın sonudur ne de çözümsüzdür. Hayat bir şekilde devam etmektedir. Yemek saati geldiğinde yemek yenecektir. İş saati gelince de işe gidilecektir. Okula giden öğrenci varsa onlar da okullarına gidecektir. Hayat, her şart altında devam etmekte, hayatın devamı için ihtiyaçlar bir şekilde temin edilmektedir.
Kriz var diye kabuğa çekilmek yerine bu krizi en az hasarla atlatmanın yolları düşünülmelidir. 
Bir markanın gücünü korumakta reklamın oynadığı rol Simon Broadbnt tarafından çok iyi özetlenmiş:
“Bir markanın satışları, bir uçağın uçuş yüksekliği gibidir. Reklam harcaması uçağın motorları gibidir. Motorlar çalışırken her şey yolundadır, ama motorlar durduğunda alçalma başlar.”
Kriz dönemlerinde iletişim kanallarını kapatarak müşterilerini ihmal edenleri krizden sonra da müşterileri ihmal eder.
Reklamlı, bol kazanaçlı günler temennisi ile…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.