1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Krizi fırsata çevirenler var. Günaydın. Yeni mi farkına vardınız?
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Krizi fırsata çevirenler var. Günaydın. Yeni mi farkına vardınız?

A+A-

Aylar öncesinden uyarı yapıyoruz. Piyasa başıboş denetim yok. Denetim olmadığı gibi duyanda yok diye.

Yazımı önceden kaleme aldığım için tahminen, ağustos ayı tüketici fiyatı artışı rakamları Allah bilir yüzde 2 bilemedin 3 çıkacak.

Birde marketlere git bakalım, ağustos başı ile sonu arasındaki uçuruma bak. En az artış olan üründe yüzde 10. Son 8 ayda bir çoğun da yüzde 50.

Elektrik, benzin, Ulaşım.. Kullandığımız su bile  60 TL’den aşağı gelmemeye başladı tonu 4TL’yi geçmiş.

 Bir gün 500 gram peynir 5 Tl. 1 hafta sonra 450 gr peynir 6 TL.

Süt önce 2.5 sonra 3 olmadı dolar arttı 3.5 TL. Bunu ben görebiliyorum da İktidarın temsilcileri göremiyor mu?

Demek ki başlarını masadan kaldıran yok. Her zaman söylüyorum yine söylüyorum. Her il için emin ve ehil Allah korkusunu bilen yemişim makam ve koltuk sevdasını diyecek Allah’ın kanunlarını kendilerine destur edinen 8-10 kişi ile piyasa ve bürokrasi kadrosunu denetleteceksin, her ay düzenli rapor alacaksın bakın bakalım sistem çarkı işler mi işlemez mi?

Zannetmeyin ki krizi fırsata çeviren sadece belirli kesim, hayır en sağlam müessese dediğiniz işletmelerde de durum aynı.

Bir misal… Kendimiz muz yemiyoruz da dünya tatlısı torunuma bayramın 4 günü muzu bitmiş alalım dedik. Anlı şanlı her zaman bu milletin bağrından çıkmış dediğimiz bir marketimiz Etiketi görünce beynimiz fırladı. 1 kg muz 14 TL. Fırsatçılıksa alın size fırsatçılık. Pazarda aynı ürün 6-7 TL.

Daha bundan bir ay önce doları 5’TL’nin üzerine oturtacaklar diye yazarken bugün 6.5-7 TL’leri görüyoruz.

Faizleri yüzde 20’nin üzerine çıkartacaklar tehlikesini anlatırken bugün 25’leri görüyoruz. Yarın 30’u- 40’ı görürüz.

Amerikan mafyası kovboyculuk oynayan cibilliyetsizlerle kriz geçti mi hayır..

Geçeceğe de benzemiyor.

O, karaktersizliğinin ve kanındaki bozukluğun gereğini yapmaya devam edecek.

Yok Amerikan halkı memnun değilmiş de yok azledilecekmiş de geçin bunları.

Amerika ekonomisi son yılların en yüksek büyüme hızını yakaladı, işsizlik diplerde, dünyayı kovboy kanunlarına göre yönetiyor, İşte Arapların hali. O ne derse onu yapıyorlar. Şimdi de gündemde Amerikan silahlarıyla donatılacak Arap NATO’su var.

Trilyonlarca dolarlık yeni silah satışı. Sıkıysa alma. Sıkıysa sözünden çık.

Böyle bir cibilliyetsizi gözden çıkarabilirler mi? Tıkır tıkır her plan Siyonistlerin, silah tüccarlarının çizdiği yolda ilerliyor.

Türkiye’nin reddettiği İsrail ile bugün Arap Kralları, Şeyhleri kol kola. Hava sahalarını açmışlar, bir müttefik olmadıkları kalmıştı yakında onu da göreceğiz. Yemişim Filistin davasını. Filistin davasını savunan neredeyse bir Türkiye birde dost ve müttefik dediğimiz Katar kaldı.

Katar’ın da ümüğünü sıkıyorlar ya kıvama gelecek ya da gelecek. Ya onların istediğini yapacak, küçük bir adacık olmaktan kurtulacak veyahut Tüm gücüyle Türkiye’nin krizden çıkmasında baş rol oynayıp BİZİMLE BİRLİKTE GÜÇLÜ BAĞIMSIZ bir devlet olarak ayaklarının üzerinde duracak.

Yoksa Türkiye’yi de kurtlara pay ettiler. Dolar ve fiyat artışlarından başkaca konuştuğumuz mu var? Saat başı artan fiyatları ve değişen etiketleri konuşuyoruz. Birde ardı ardına batan şirketleri…

Bir Rusya var şimdilik dost. Yarının ne olacağını bilmiyorum, alt takke ver külah birkaç yıl önce olduğu gibi yine bizi birbirimize düşürürler. Satılmış hain çok ..

Biri biter biri çıkar..

Allah’a Emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.