1. HABERLER

  2. KONYA

  3. KTO hedef için çalışıyor
KTO hedef için çalışıyor

KTO hedef için çalışıyor

Konya Ticaret Odası(KTO) Konya sanayisinin ihracat hacmini geliştirmek ve ticaret potansiyelini arttırmak üzere Kazakistan’dan gelen 20 kişilik iş adamı heyeti ile Konyalı firmaları bir araya getirdi. 

A+A-

Konya Ticaret Odası, Konya sanayisinin ihracat hacmini geliştirmek ve ticaret potansiyelini arttırmak üzere Kazakistan’dan gelen 13 kişilik iş adamı heyeti ile Konyalı firmalar ile buluşturdu. Kazakistan’dan gelen alım heyeti ile iş birliği ve ihracat yapmak isteyen firmalar ikili görüşme fırsatı buldular. 
İş birliğine açığız
Kazakistan heyetine Konya hakkında bilgiler veren ve bir sunu gerçekleştiren Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Bu açıdan Konya’da düzenlenen Konya – Kazakistan İkili İş Görüşmeleri programı iki ülke arasında ticari işbirliğinin istenilen seviyeye gelmesine katkı sağlayacaktır. Konya olarak her türlü işbirliğine açık olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bilge Cumhurbaşkanı Sayın Nursultan Nazarbayev’in önderliğinde dünya çapında örnek gösterilecek şekilde gelişme gösteren Kazakistan’la işbirliğine önem veriyoruz” dedi. 
İlişkiler ilerlemelidir
Bugün karşı karşıya bulunulan en büyük küresel iktisadi sorunlardan bahseden Öztürk, “Gelişen ekonomilerin para sıkılaştırma politikasına dönmesi ve ticarette korumacılık eğilimleri ile artık para akışının ve ticaretin eskisi gibi kolay olmamasıdır. Küresel ekonominin içinde bulunduğu süreç, küresel ticarette yer almak isteyen tüm ülkeler için büyük bir tehdittir. Ortak tarihe ve kültüre sahip, kardeşlik bağları ile birbirine bağlı olan, Türkiye ve Kazakistan’ın bu dönemde ticari ilişkilerini daha ileri seviyeye getirmesi zorunluluktur” şeklinde konuştu.
Nurali Bökeyhan’a teşekkür ediyorum
Bilge Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in önderliğinde dünya çapında örnek gösterilecek şekilde bir gelişme gösteren Kazakistan’la işbirliğine önem vermekte olduğunu ifade eden Öztürk, “Konya ve Kazakistan arasında artan ticari ilişkileri daha da ileri taşıyacağına inanıyoruz. Bu programa katılımlarından dolayı, Kazakistan heyetine başkanlık yapan Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası Başkan Vekili Nurali Bökeyhan’a teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamalarını yaptı.(HALİL YILMAZER)

llll_mg_5244.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.