1. HABERLER

  2. KONYA

  3. KTO Karatay Üniversitesi’ne öğrencilerden yoğun ilgi
KTO Karatay Üniversitesi’ne öğrencilerden yoğun ilgi

KTO Karatay Üniversitesi’ne öğrencilerden yoğun ilgi

KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) sonuçlarına göre Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversitelerinden biri olduğunu söyleyerek “Kurulduğu günden beri milli ve manevi değerlerden t

A+A-

2016 ÖSYS sonuçları açıklandı. 6 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulda 35 bölümde tercih alan Konya’nın ilk vakıf üniversitesi olan KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerin yoğun ilgisini gördü. Açılan 14 yeni bölüm, uluslararası standartlarda akademik ve idari yapılanması ile hızla büyüyen KTO Karatay Üniversitesi, Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteleri arasına girdi.

Sonuçları değerlendiren KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, “Türkiye’nin her bölgesinden üniversiteyi tercih eden öğrencileri, eğitimleri boyunca en iyi şekilde misafir edeceğiz. Yeni akademik yıl için yaklaşık bir yıl süreyle yaptığımız özverili çalışmalar üniversitemizi başarıya taşımıştır. Hem fiziki şartların temini hem de eğitim standartlarının en güzel halde yapılabilmesi için gece ve gündüz yoğun tempoyla çalışan üniversite yönetimimiz, tercih döneminde kendilerine gösterilen teveccühle haklı bir gurur yaşıyorlar. Bu tablo kuşkusuz bizim arzu ettiğimiz ve beklediğimiz bir sonuçtur. KTO Karatay Üniversitesi Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesidir. Kurulduğu günden beri milli ve manevi değerlerden taviz vermeyen, devletine milletine bağlı insan yetiştirmeyi ana gaye edinen üniversitemizin bu başarısı bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı olmuştur. Öğrencilerin üniversitemizi bilinçli bir şekilde tercih ederek buraya geldikleri anlaşılmaktadır. Üniversiteler şehirlerin önünü açan ve onlara yön veren kurumlardan biridir. Bu noktada sorumluluklarımızın bilincinde bir yönetim anlayışıyla üniversite, toplum ve sanayi iş birliğini en üst düzeyde oluşturarak örnek bir koordinasyon ve iş birliği sağlamamız gerekmektedir. Bu sonuç karşısında Türkiye’nin kadim üniversitesi KTO Karatay’ı eden öğrenci ve ailelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Yeni bölümlere ilgi arttı”
Türkiye’nin kadim üniversitesi KTO Karatay Üniversitesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni açılan ve ilk defa öğrenci alımı yapan 14 bölümün kontenjanlarının tamamı öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Özel yetenek sınavı sonucunda gelecek öğrenciler ile birlikte üniversiteye 2016-2017 eğitim öğretim döneminde toplam 1925 öğrenci kayıt yaptıracak. Üniversiteye kayıtlar elektronik ortamda 12- 16 Ağustos, normal kayıtlar ise 15-19 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.