1. HABERLER

  2. KONYA

  3. KTO Meslek Komiteleri İstişare Toplantıları tamamlandı
KTO Meslek Komiteleri İstişare Toplantıları tamamlandı

KTO Meslek Komiteleri İstişare Toplantıları tamamlandı

Konya Ticaret Odası (KTO)’nın 2,5 yıl önce başlattığı istişare toplantıları zincirinde 70 Meslek Komitesi’nin toplantısı tamamlandı.

A+A-

KTO’ya bağlı 70 meslek komitesinin tamamından üyeler oda yönetimiyle bir araya geldi. İstişare toplantıları ile her toplantının sonucunda hazırlanan rapor ile Konya’daki sektörlerin sorun, şikayet ve önerileri temsilcilerinin ağzından ilgili kurumlara iletildi. Son olarak 65. Meslek Komitesinin toplantısı gerçekleştirildi. Bankacılık ve finans hizmetleri sektörlerinin temsil edildiği 65. Meslek komitesinden üyeler istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda konuşan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Oda olarak, şehrimizdeki beşeri sermayemizin mutlu ve müreffeh yaşamasına imkan sağlayacak hamleleri el birliğiyle gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun için 20 bine yakın üyemizi kucaklayan, katılımcı bir anlayışla 2,5 yıl önce başlattığımız Meslek Komiteleri İstişare Toplantılarımızı bugün düzenlediğimiz son toplantımız ile tamamladık. 70 komitemizin tamamı ile gerçekleştirdiğimiz istişare toplantıları ile üyelerimizle bir araya gelerek hem aramızdaki iletişimi artırma hem de üyelerimizin talep ve önerilerini değerlendirme imkanı yakaladık. Oda olarak şehrimiz sektörlerinin daha ileri seviyeler gelmeleri, üyelerimizin standartlarını yükselterek daha büyük bir ekonomik büyüklüğe ulaşmaları için gayret gösteriyoruz. Bunun için kendi içimizde birlik ve beraberlik içerisinde sorunlarımıza çözüm üretmeye daha fazla önem vermekteyiz. Diğer taraftan ülkemizde son dönemde siyasi gelişmelere bağlı olarak ekonominin itici bir güç olduğunu göstermesi açısından toplantılarımıza devam ettik. Türkiye’nin hedeflerine sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi açısından sektörel sorunların çözümünü içeren istişare toplantılarımızın önem kazandığına inanıyoruz. Ülke ekonomimizi güçlü hale getirmek için reel sektörün destekleneceği politikalarda öncülük etme görevimizi üyelerimizle birlikte işbirliği içinde yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

Sektörle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Öztürk, “15 Temmuz darbe girişimi sonucunda uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin kredi notunu düşürmesi ile döviz kurlarında dalgalanmaları izlemekteyiz. Türkiye güçlü makroekonomik göstergeleri ve sağlıklı finans sistemiyle bu süreci olumlu yönetmektedir. Finans piyasalarındaki gelişmeler ülkemizdeki finans sektörünün önemini artırmıştır. Sektörün, özellikle ticari krediler konusunda reel sektörümüze pozitif katkısını bekliyoruz. Finans sektörünün sağlıklı yapısını sürdürebilmesi için yaşadığı sorunları, talep ve önerilerini de ilgili kurumlara ileteceğiz” dedi.
65. Meslek Komitesi adına konuşan Komite Başkanı Feridun Şipal de, “Meslek komiteleri istişare toplantıları ile hem ekonomi gündemindeki gelişmeleri değerlendiriyoruz hem de sektörlerimizdeki sorunlara ortak çözümler üretmeye çalışıyoruz. Reel sektörlerimiz açısından son derece verimli olduğuna inandığımız istişare toplantılarını düzenlemelerinden dolayı oda yönetimimize meslek komitesi adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından söz alan katılımcılar sektörleri ile ilgili taleplerini dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.