1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KTO’da “Üye Hizmet Merkezi” Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı
KTO’da “Üye Hizmet Merkezi” Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

KTO’da “Üye Hizmet Merkezi” Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

KTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Fahrettin Doğru, toplantının açılışında yaptığı konuşmada projenin kabul edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

A+A-

Konya Ticaret Odası’nın “Üye Hizmet Merkezi” projesi hayata geçiriliyor. Konya Ticaret Odası, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve Almanya Chemnitz Ticaret ve Sanayi Odası (Chemnitz IHK) ortaklığıyla yürütülen proje ile Konya Ticaret Odası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nda Üye Hizmet Merkezi birimleri oluşturularak oda üyelerine hizmet kapasitesinin artırılması hedefleniyor. 
TOBB ve EUROCHAMBRES iş birliği ile yürütülen “Türkiye - AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi” kapsamında Konya Ticaret Odası’nın (Üye Hizmet Merkezi Business Service Center) projesi başvurusu kabul edilerek desteklenmeye ve hibe almaya hak kazandı. Projenin ilk tanıtım toplantısı Konya Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. 
KTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Fahrettin Doğru, toplantının açılışında yaptığı konuşmada projenin kabul edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, projenin Konya ile Almanya Chemnitz işbirliğini de geliştireceğini söyledi. 
Christoph Neuberg, Konya Ticaret Odası ile Almanya Chemnitz Ticaret ve Sanayi Odası kuruluş tarihlerinin birbirine çok yakın olduğunu odalarının 1876 da kurulduğunu ve bir çok faaliyetinin de benzediğini söyledi. Neuberg KTO, Aksaray TSO ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek bu proje ile birlikte ilişkilerin gelişeceğini ve farklı alanlarda da işbirliği yapılabileceğini ifade etti.  
ÜYELERE HİZMET KAPASİTESİ ARTIRILACAK
Proje ortakları ve temsilcilerinin katıldığı tanıtım toplantısında, proje süresince yapılacak çalışmalarla ilgili sunum yapılarak, proje ile ulaşılmak istenen hedeflere ilişkin bilgiler verildi. 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle başlayan ve 15 ay sürecek proje kapsamında Konya Ticaret Odası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nda ayrı ayrı “Üye Hizmet Merkezi” kurulacak. Chemnitz Ticaret Odası ise proje süresince KTO ve Aksaray TSO’ya bilgi ve tecrübe desteği sağlayacak. KTO ve Aksaray TSO’ya üyelerine sunduğu hizmet kapasitesini artırmak hedefiyle yürütülen proje ile Türkiye ve AB odaları arasındaki bilgi ve iyi uygulamaların paylaşımını teşvik etmek ve karşılıklı iş birliğini ortaklıklar kurarak güçlendirmek amaçlanıyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.