1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KTÜN ile TUSAŞ arasında işbirliği protokolü imzalandı
KTÜN ile TUSAŞ arasında işbirliği protokolü imzalandı

KTÜN ile TUSAŞ arasında işbirliği protokolü imzalandı

Konya Teknik Üniversitesi ile Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş arasında 2019-2020 akademik yılından itibaren geçerli olacak protokol imzalandı.

A+A-

Konya Teknik Üniversitesi ile Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş arasında 2019-2020 akademik yılından itibaren geçerli olacak protokol, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile TUSAŞ/TAI Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil tarafından imzalandı.

ORTAK TEZ VE PROJE ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Bu kapsamda; Konya Teknik Üniversitesinin lisans ve lisansüstü öğrencileri, öğretim üyeleri ve personeli bitirme projesi veya tez çalışmalarında TUSAŞ’ın tesis ve laboratuvar olanaklarından faydalanabilecek. TUSAŞ, her yıl üniversitenin öğrencileri, öğretim üyesi ve idari kadrosu tarafından inceleme gezisi yapılmasını sağlayacak.  Protokol kapsamında Ayrıca Konya Teknik Üniversitesi, TUSAŞ personeline özel alanlarda mutabakat ile lisansüstü eğitim verecek. TUSAŞ’ın ilgi alanına giren bitirme projesi ve tez konularını seçmesine teşvik edecek.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, “ Konya Teknik Üniversitesi olarak bilim, teknoloji ve öğretim alanında önemli bir rol üstlenmekteyiz. Üniversitemiz, özellikle alanında uzman akademik kadrosu, nitelikli lisans ve lisansüstü mezunlarıyla ülkemizin kalkınmasını destekleyecek, ülke katma değerine katkı sağlayacak yeni projelere geliştirebilecek bir alt yapıya sahiptir. Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş ile imzaladığımız bu projeyle de üniversitemizin imkânlarını geliştirmeye ve öğrenci ve öğretim elemanlarımızın motivasyonlarını üst düzeye çıkartmayı hedefliyoruz.” dedi.

Protokol imza töreninde Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile TUSAŞ/TAI Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil’in yanı sıra AR-GE ve Prototip Operasyonları Başkanı Fahrettin Öztürk, KTÜN Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur, TEKNOFES’19 da derece elde eden Konya Teknik Üniversitesi öğrencileri de katıldı.  Ardından protokol metni taraflarca imzalandı. ŞENGÜL GÜRBÜZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.