1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Kudüs Müslümanların Namusudur
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Kudüs Müslümanların Namusudur

A+A-

Kudüs Müslümanların Namusudur
Müslümanlar için Kudüs üçüncü en kutsal şehirdir. İslamiyet’te Kudüs, Milattan sonra 610 yılında ilk Kıble olmuştur ve Kur’an’ı Kerime göre Hz. Muhammed (s.a.v.), 10 yıl sonra Miraç’a bu şehirden çıkmıştır. 
1948 yılında Filistin topraklarını işgal ederek kurulan terör devleti İsrail Ortadoğu’da her zaman yaptığı katliamlar ve zulümler ile adından hep söz ettirmiştir.
Bu terör devletini 1949 yılında tanıyan ilk İslam ülkesi de Türkiye ve dönemin CHP iktidarıdır. 
Yaptığı bunca soykırıma ve katliamlarına dünya hep sessiz kalmıştır. Bu güne kadar BM kararlarını tanımamış sadece terör estiren bir terör devleti olarak varlığını sürdürmüştür. 
Doğu Kudüs'ü 5 Haziran 1967'de işgal eden İsrail, 1980'de tek taraflı olarak kentin doğusunu ve batısını "birleşik başkenti" ilan etti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), 1980'de kabul ettiği 478 sayılı kararla, İsrail'in ilhak ve başkent ilanını geçersiz saydı.
BMGK kararı çerçevesinde, ABD dâhil uluslararası toplum Doğu Kudüs'ün işgal altında olduğunu kabul ediyor.
ABD Kongresi, 1995 yılında (Bill Clinton’ın başkanlığı zamanında), Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması için bir kanun çıkardı.
Bu kanunun tatbiki o zamandan beri her altı ayda bir yayımlanan Başkanlık kararnameleriyle erteleniyor(du).
Yine altı ay doldu ve bu sefer ABD’nin Sarı Faşist Başkanı Trump’ın öyle bir kararname yayımlamayıp Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı ve büyükelçiliğin Kudüs’e taşınması sürecini başlattı.
Büyük şeytan ABD’nin yeni Sarı Faşist Başkanı Trump’ın son attığı bu adım tüm İslam dünyasına savaş açmaktır.
Ancak İslam dünyası hala ciddi bir tepki verememiştir. İslam dünyasın da en sert tepkiyi yine Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’nin bu kararının yanlış olduğunu ve bu karar ile Ortadoğu’da yeni bir intifada başlamasına sebep olacağını ve Türkiye’nin İsrail ile gerekirse tüm diplomatik ilişkilerini kesebileceğini söyledi.
Ayrıca Türkiye’nin İİT dönem başkanı olarak İslam Ülkeleri liderlerini acil toplantıya çağırdı şimdi gözler 13 Aralık Çarşamba günü İstanbul’da yapılacak olan toplantıda alınacak kararı merakla beklemektedir. 
Şimdi de bize Kudüs’ü savunan Filistinli kardeşlerimizi yalnız bırakmamak ve İslam âleminin kutsal beldesi Kudüs’ü ve Mescidi Aksa’ yı canımızla kanımızla ve malımızla savunmaktır.
Eğer Kudüs düşerse sıranın Türkiye’ye geleceğini unutmayalım!
Kudüs Müslümanların namusudur ve Müslüman namusuna sahip çıkar.
 

Bu yazı toplam 823 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.