1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Kudüsle ağlamak
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Kudüsle ağlamak

A+A-

Katil devlet İsrail ile ilişkilerimiz gel-git yaşarken,barışmış gibi görünürken,dost olamayız belki ama…elbetde hiç kimse ilede düşman olmayalım,huzur ve barış coğrafyası olsun islam bölgesi…Peki bu yakınlaşmalar filistine,huzur getirecekmi..yoksa geçmişde yaşan dığı gibi kısa bir sessizlikten sonra kan ve gözyaşı başlayacakmı…? İşte bu konularda endişelerim var,Gazze gazel oluyorken gazel okumak,Batı şeriada nifak kaynarken beddua etmek, kudüs ve merkezdeki mescid-i aksa batırılıyorken sadece ah vah etmek neyi kurtarır? İnsanlığın nefsi İsrail;… insaniyeti katlederken susmak, ne büyük bir sorumsuzluk, ne büyük bir acı, ne büyük bir katliam…. Eliyle, diliyle müdahale edememek veya etmemek, kalbiyle buğz edememek veya etmemek vicdanların buzlaş ması demek.

Buzlaşmış vicdan üzerine hangi insani değeri inşa edebilirsiniz? Binaları yükseltebilirsiniz fakat insaniyeti yüceltemezsiniz. Vahşi hayvanların bile korktuğu zulmü işleyenler, kalplerini yiyen aç kurtlar olabilir ancak.
İnsanlığın son deminde insanlık sürünüyor, Şırıngalanmış dünyevileşme zehirinden, sefahat sersemliğinden ayağa kalkamıyor... Film seyreder gibi savaş seyrediyor veya haberleri de film zannediyor.

Nasıl olsa uzak diyarlar! Öylemi acaba..Nemelazım duvarından atlayıp öteye geçemiyor, Bilmiyor ki o duvar bir gün yıkılacak da altında kalacak. Zulme karşı sukut, insanlığın sukut-u hayali... Ayıkken uyur gezerler zulüm tokadıyla mı uyanacak?
Adam sıraya koymuş pataklaya pataklaya geliyor, dünyanın gözü önünde koca bir millete sokak çocuklarının ağzıyla küfrediyor. Gizlemiyor artık kendini, aleni geliyor, Deccalizmin yeni versiyonu sinemalarda, Futbol sahalarında, Toplaşmış kafalar, sefahate düşmüş duygular, şüpheler düşüncelere üşüşmüşken,Belki insanlığı köle yapabilirim artık!

Şu anda siyonizm saati tıkır tıkır işliyor, Yakım, yıkım, kan, gözyaşı…Biz bu hale nasıl düştük? Ehadis-i şerifede gelmiş ki:”Ahir zamanda Süfyan ve Deccal gibi nifak ve zındıka başına geçecek eşhas-ı müdhişe-i muzırraları, İslamın ve beşerin hırs ve şikakından istifade ederek az bir kuvvetle nev’i beşeri herc’ü merc eder ve koca Alem-i İslamı esaret altına alır”

ÇARE..? Zamanın bedisinin sözlerinde;”Ey ehli iman! Zillet içinde esaret altına girmek istemezseniz, aklınızı başınıza alınız! İhtilafınızdan istifade eden zalimlere karşı- innemal müminine ıhvatün-kala-i kudsiyesi içine giriniz; tahassun ediniz. Yoksa ne hayatınızı muhafaza ve ne de hukukunuzu muhafaza edebilirsiniz”
Hal de belli, çare de, Belli olmayan bizim belirsiz tutumlarımız ve tutarsızlıklarımız,post kavgaları,küçük hesaplar, İçte olan büyük cihadı küçümsememiz , basit hevesler, tamah, tembellik ve dünya için tenperverlik.Nefis esaretinden tam kurtulamamak, kalp ülkesini keşfedememek, Kainatın oyun ve oyuncak olsun diye yaratıldığını unutmak…

Temizlenmiş bir kalbin akıl uhuvvetiyle ,vücut hanesinde muhabbeti hakikatle tesis etmek, Aile fertleri arasında hürmet ve muhabbetin iyice yerleşmesi ,Komşuluğun kardeşliğe dönüşmesi,Mahalle ve şehir dairelerinde açılımın devam ederek memleket ve Alem-i İslama uzanması, ve insanlığı kuşatması…
En önemlisi de hizmet dava eden STK.lar,cemaatlar,sendikalar, kendi içinde ve diğer kardeşlerle olan münasebetlerinde muhabbeti azami seviyeye çıkarmak,demem o ki Herkesin yapabileceği iş var ve herkes işini iyi yapacak, Yokluğa razı değilsek varlık için çalışacağız.Gazel okunacak zaman değil, yüreksiz gayretler bir işe yaramıyor Gönüllerde kopacak bir”Hu” fırtınası kum tanelerini zalimlerin gözüne sokacak güçtedir
ELHASIL;Siyaset kurumu bir takım ataklar yaparken.Kudüs buluşmaları yapılırken , Peygamber efendizin mübarek ayına girerken,REBUEVVEL VEYA AHİRDE ve bu günlerde biraz temkinliyim ve varlığımızın sebebi olan DUA ile yazımı bitirmek istiyorum;Ya Hayy Ya Kayyum Ya Kahhar Ya Cebbar,Yeryüzündeki Müslüman kardeşlerimizi zalimlerin şerrinden muhafaza eyle, Eman ver bize, emniyet diliyoruz, Ya gafur ya selam, Kusurlarımızı bağışla, Şeytani nefis füzeleri ıskalayarak üzerimizden geçsin de ebedi Gazzelerimiz gazel olmasın Ya Rabbi….İzzetin, Celalin, Azametin, Kibriyan hürmetine istiyoruz,Ey Rabbi Rahimim,zira istemeyi sen verdin bize, çünkü biliyoruz ki vermek istemeseydin istemek vermezdin…..


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum